Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News
Reklama

W najbliższy czwartek rozpoczyna się koncertowa część 25. Rzeszowskich Juwenaliów. Studenci przejdą w kolorowym korowodzie. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

Wielki Finał Koncertowy 25. Rzeszowskich Juwenaliów potrwa trzy dni – do soboty (10-12 maja). Na scenie głównej miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej odbędzie się w tych dniach 13 koncertów. Listę artystów i dokładną rozpiskę godzinową koncertów możecie sprawdzić TUTAJ

Koncerty, tradycyjnie, poprzedzi barwny korowód studentów, którzy w czwartek o godz. 15:00 spotkają się na Rynku. O 16:35 studenci otrzymają symboliczny klucz do bram miasta od władz Rzeszowa. Korowód w kierunku ulic Poznańskiej i Akademickiej wyruszy z Rynku o 17:00.

Uczestnicy korowodu będą szli ulicami Matejki i Grunwaldzką, które zostaną całkowicie zamknięte. Następnie studenci przejdą ulicami Piłsudskiego, (al. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do ronda Dmowskiego oraz samo rondo będą w czasie przemarszu całkowicie zamknięte dla ruchu), Cieplińskiego, Lisa Kuli, pl. Śreniawitów, Dąbrowskiego do ulicy Poznańskiej i Akademickiej. 

– Ulice te będą częściowo wyłączone z ruchu. Uczestnicy będą poruszać się prawym pasem ruchu (buspas) – poinformował Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, która spodziewa się, że przemarsz studentów powinien się zakończyć ok. 18:30. Na trasie studenckiego pochodu policjanci będą blokować skrzyżowania bezpośrednio przed korowodem, a po jego przejściu sukcesywnie przywracać ruch.

Policjanci apelują o ostrożność i wyrozumiałość.

Organizatorami 25. Rzeszowskich Juwenaliów są trzy rzeszowskie uczelnie: Politechnika Rzeszowska, WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa oraz Wyższa Szkoła Zarządzania i Informatyki.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.