26 nowych policjantów na Podkarpaciu złożyło ślubowanie [ZDJĘCIA]

Reklama

„Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta…” – to początek roty ślubowania, którą składa każdy przyjmowany do służby policjant. Nowych 26 zasiliło podkarpacką policję. W środę złożyli ślubowanie. 

 

Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy odbyło się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Legitymacje wręczył im szef podkarpackiej policji mł. insp. Henryk Moskwa.  Wśród 26 nowych funkcjonariuszy są dwie kobiety. 

Gratulacje i życzenia policjantom przekazała Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki. W uroczystości funkcjonariuszom towarzyszyli ich najbliżsi – rodzice, rodzeństwo, małżonkowie, dzieci i przyjaciele.

W przyszłym tygodniu policjanci rozpoczną kilkumiesięczne szkolenie podstawowe, a potem wrócą do swoich jednostek macierzystych. Nowi policjanci zasilą szeregi podkarpackiej policji, trafią do Oddziału Prewencji Policji oraz komend miejskich i powiatowych.

Środowe ślubowanie nowo przyjętych policjantów było już drugim w tym roku na Podkarpaciu. Pierwsze odbyło się 5 stycznia. Wówczas do służby przyjęto 119 policjantów (84 mężczyzn i 35 kobiet). Obecnie w podkarpackiej policji pracuje 4426 policjantów, z czego 643 to kobiety.

– W tym roku planowane jest jeszcze przyjęcie niemal 100 osób – poinformowała nas Dominika Kopeć z KWP w Rzeszowie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama