Zdjęcie: Mosty Gdańsk

Przebudowa ronda Pobitno w Rzeszowie zabierze dotychczasowe miejsca parkingowe przy pobliskim cmentarzu. W zamian miasto wybuduje 260 nowych. 

Przebudowa ronda Pobito to jedna z ważniejszych miejskich inwestycji drogowych oszacowana na około 100 mln zł. Inwestycja zakłada budowę około 200-metrowego tunelu pod istniejącym rondem rozciągającym się od skarbca Narodowego Banku Polskiego przy al. Armii Krajowej aż do skrzyżowania z ulicą Morgową. 

Obecnie inwestycja jest na etapie projektowania. Za to odpowiada spółka „Mosty Gdańskie”, która na projekcie zarobi 1,4 mln zł. Projekt tunelu pod rondem ma być gotowy do wakacji. Koncepcja zakłada, że będzie wyglądać TAK. Kolejny krok to szukanie firmy, która przebuduje rondo. Miasto liczy, że wykonawcę uda znaleźć się do końca 2020 roku.

 

Zanim jednak pełną parą ruszy przebudowa ronda, które każdego dnia pokonuje ok. 70 tys. kierowców, miasto będzie musiało wykonać inną inwestycję. Chodzi o budowę nowych miejsc parkingowych przy cmentarzu Pobitno. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie musi zadbać o to, by wybudować w pobliżu nekropolii dwa nowe parkingi. Dlaczego?

– W trakcie przebudowy ronda obecny parking przy cmentarzu zostanie zlikwidowany. W zamian powstaną dwa nowe wraz z drogami dojazdowymi – wyjaśnia Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Jeden z nich na 190 miejsc powstanie od strony ul. Konfederatów Barskich wzdłuż ogrodzenia cmentarza, drugi – na 70 miejsc – u zbiegu ulic Lwowskiej i Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. – Nowe parkingi do użytku zostaną oddane przed zlikwidowaniem starych miejsc postojowych – zapewnia Siwak-Krzywonos.

Parkingi powstaną najprawdopodobniej dopiero w przyszłym roku. Póki co, nie wiadomo jeszcze, ile inwestycja miałaby kosztować.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

 

 

Reklama