Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

Na głównej scenie gwiazdy wszystkich pokoleń i gatunków muzycznych – oFF KulturA, Mr. ZOOB, Oberschlesien, Feel i Skaldowie w wyjątkowym koncercie jubileuszowym. Wśród atrakcji m.in. laserowe show, roboty, drony i zabytkowe pojazdy.   

28. Finał WOŚP w Rzeszowie (12 stycznia) przygotowywany jest z ogromnym rozmachem. Organizatorzy postarali się, by wszyscy mieszkańcy doskonale się bawili, licznie odwiedzali Rynek i Podziemną Trasę Turystyczną i co najważniejsze – hojnie wspierali szczytny cel, jakim jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. 

Wśród licznych atrakcji, które będą dostępne już od godziny 12:00, znajdzie się m.in. zlokalizowane w okolicach ratusza lodowisko, na którym odbędzie się mecz hokejowy ekstra ligi dziecięcej.

Na Rynku będzie można również  zobaczyć zabytkowe i militarne pojazdy samochodowe oraz najnowocześniejszy sprzęt pożarniczy. W Podziemnej Trasie Turystycznej odbędą się natomiast widowiskowe pokazy kół naukowych Politechniki Rzeszowskiej. Można tam będzie podziwiać samoloty i drony, łazik marsjański, roboty edukacyjne, a także wziąć udział w eksperymentach chemicznych.   

Rzeszowski finał WOŚP to oczywiście również wielkie muzyczne święto. Na początek zagra fantastyczna formacja z Mysłowic – oFF KulturA. Zespół, którego dwaj członkowie pracują  na co dzień w kopalni, gra wysmakowany poprock – ciekawie zaaranżowane i jednocześnie wpadające w ucho przeboje.

Następnie spodziewać się możemy całkowitej zmiany klimatu – na scenę wkroczy śląska formacja industrial-metalowa Oberschlesien. Jej występ wzbogacony efektami pirotechnicznymi będzie wyjątkowym widowiskiem, a publiczność przekona się, że zespół nie przez przypadek nazywany jest śląskim Rammsteinem.

Na scenie Rynku pojawi się także kultowa grupa Mr. ZOOB, która przypomni doskonale znane wszystkim przeboje, takie  jak „Kawałek podłogi” i „Kartka dla Waldka”, a następnie zespół Feel z Piotrem Kupichą na czele porwie rzeszowską publiczność m.in. takimi megahitami, jak „A gdy jest już ciemno” czy „No pokaż na co cię stać”.

Po spektakularnym „Światełku do nieba” (godz. 20:00), które  będzie miało formę pokazu laserów, wystąpią giganci polskiej sceny muzycznej – Skaldowie. Koncertem w Rzeszowie zespół rozpoczyna wielki jubileusz 55-lecia działalności. Skaldowie to najstarszy polski zespół, grający nieprzerwanie od 1965 r. i występujący od ponad 50 lat w niezmienionym składzie. 

Wszystkie koncerty i wydarzenia na scenie poprowadzi wyjątkowa para – dziennikarka, vlogerka i pisarka – Ewa Wąsikowska-Tomczyńska oraz konferansjer, showman, aktor, komik i piosenkarz – Bilguun Ariunbaatar. Duetowi prowadzących będzie towarzyszyć na scenie doskonale znany rzeszowskiej widowni Mariusz Zieliński.

Na Rynku zaprezentują się także śpiewające, uzdolnione dzieci z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie oraz tancerze ze Szkoły Tańca Gasiek, a wśród nich reprezentujące mistrzowski poziom, utytułowane tańczące rodzeństwo wraz ze swoimi partnerami tanecznymi.

Oprócz muzyki na rzeszowian na Rynku i w Podziemnej Trasie Turystycznej czeka wiele innych atrakcji, m.in.przejażdżka starym autobusem – kultowym Jelczem PR110U, który będzie wyruszał z Rynku, obwoził uczestników 28. Finału WOŚP po mieście (16 przystanków) i wracał na Rynek.

Ponadto, zaplanowano pokazy akrobatów – efektowne popisy umiejętności najlepszych zawodników prezentujących mistrzowski poziom w akrobatyce sportowej, pokaz szkolenia psów przygotowany przez rzeszowski oddział Związku Kynologicznego w Polsce.

Odbędą się również warsztaty plastyczno-manualne, w trakcie których będzie można wykonać własny instrument muzyczny – grzechotkę i stać się członkiem WOŚP, występy Studenckiego Zespół Pieśni i Tańca Połoniny z Politechniki Rzeszowskiej i prezentacja Rzeszowskiego Klubu Morsów Sopelek.

Na lodowisku pojawi się na łyżwach w towarzystwie wolontariuszy Piotr Kupicha. Wszystkie te wyjątkowe wydarzenia będą relacjonowane na bieżąco przez telewizję TVN. Relacje z rzeszowskiego Finału WOŚP pojawią się na antenie stacji TVN, TVN24 i TTV. 

Oprac. (ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama