Zdjęcie: Policja.pl
Reklama

Poraził 56-letnią kobietę paralizatorem i próbował jej ukraść pieniądze, które wybierała z bankomatu. Sąd aresztował 28-letniego mężczyznę na trzy miesiące.

Do napadu na kobietę doszło w minioną środę, 6 grudnia w Stalowej Woli na ulicy 1 Sierpnia tuż przed godz. 16:30. Napastnik zaatakował mieszkankę Stalowej Woli , która chciała wybrać pieniądze z bankomatu.

– Mężczyzna przytrzymał 56-letnią kobietę i poraził paralizatorem w okolice szyi. Kobieta straciła przytomność i osunęła się na ziemię – relacjonuje Adam Walczyna ze stalowowolskiej policji.

Napastnik próbował ukraść pieniądze kobiecie, ale uniemożliwiła mu to reakcja przechodniów. Sprawca uciekł w kierunku ulicy Popiełuszki. Policjanci powiadomieni o napadzie rozpoczęli poszukiwania napastnika.

Kilka minut po zdarzeniu sprawca sam zgłosił się na policję. Okazał się 28-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego, który został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Mężczyzna był pijany, miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zabezpieczyli znaleziony u niego paralizator. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

28-latek usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi mu nawet 15 lat więzienia. Na wniosek prokuratury i policjantów sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama