Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

W Rzeszowie pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy będą ponownie zbierane także w autobusie, ale w nie byle jakim, bo w Jelczu z 1982 roku. 

12 stycznia odbędzie się 28. Finał Wielkiej Świątecznej Pomocy. Podobnie, jak w latach ubiegłych, do akcji przyłącza się również Rzeszów. Zgodnie z tradycją, na mieszkańców Podkarpacia na rzeszowskim Rynku czeka mnóstwo atrakcji, a wśród nich m.in. koncerty takich muzycznych gwiazd, jak: oFF KulturA, Mr. ZOOB, Oberschlesien, Feel i Skaldowie.

Podczas 28. Finału WOŚP po raz kolejny będzie okazja przejechać się zabytkowym Jelczem PR110U z 1982 roku, który w ub. r. wyremontowało MPK Rzeszów przywracając pojazd do stanu fabrycznego.

Wzorem poprzedniego roku zabytkowym pojazdem zaplanowano sześć kursów, które od godz. 13:00 będą co godzinę ruszać spod Podziemnej Trasy Turystycznej. Ostatni kurs zaplanowano na godz. 18:00.

Podróż będzie trwała około 30 minut. Autobus zrobi “koło” – od ul. Słowackiego, al. Piłsudskiego, przez plac Wolności w stronę al. Rejtana. Następnie skręci w al. Powstańców Warszawy, później w ul. Hetmańską, a następnie ul. Kilara i znów wróci na rzeszowski Rynek.

Specjalnie przygotowana mapka trasy wyznacza przystanki, na których w trakcie kursu będzie można się dosiąść do zabytkowego pojazdu i pojechać dalej z WOŚP-ową ekipą. Na przejazd wyznaczoną trasą nie trzeba będzie mieć biletu – w autobusie znajdować się będą wolontariusze WOŚP, którzy będą zbierać dobrowolne datki.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama