Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

Już w niedzielę (31 stycznia) 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Rzeszowie pieniądze do puszek będzie zbierało 160 wolontariuszy. 

Mimo pandemii koronawirusa, Orkiestra Jurka Owsiaka będzie grała. Większość wydarzeń przenosi się do internetu. W tym roku podczas niedzielnej akcji pieniądze będą zbierane na zakup sprzętu dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Na Podkarpaciu będą działały 32 orkiestrowe sztaby, z czego dwa w Rzeszowie. Główny będzie w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury przy al. Piłsudskiego. Drugi w siedzibie rzeszowskiego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce przy ul. Osmeckiego. 

Jak już wcześniej informowaliśmy, Estrada Rzeszowska od godz. 17:30 będzie transmitowała koncerty online czterech zespołów. Na estradowej scenie zagrają: The 79, RoseMerry, Aga Walczak i Pusta Przestrzeń.

Na ulice miasta w niedzielę wyruszy 160 wolontariuszy, w tym 30 z psami. Z inicjatywy prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca pod ratuszem od strony podcieni na wolontariuszy od 12:00 do 18:00 będzie czekała ciepła herbata i ciastka. 

– O godz. 10:00 przejdziemy spacerem od Alei pod Kasztanami przez 3 Maja do Rynku, aby uroczyście i kolorowo rozpocząć kwestę – poinformował nas sztab WOŚP w MDK Rzeszów, który liczenie pieniędzy z orkiestrowych puszek rozpocznie o godz. 15:00. 

Licytacje, licytacje, licytacje… 

Finał WOŚP to jednak nie tylko same koncerty, ale także charytatywne licytacje. Od lat bierze w nich udział także Tadeusz Ferenc. Podobnie jest w tym roku. Prezydent na aukcję WOŚP przekazał koszulkę, którą otrzymał od siatkarek SkyRes Developres Rzeszów. Koszulkę można licytować na Allegro (TUTAJ). Cena wywoławcza to 500 zł. 

WOŚP wspiera także rzeszowski poseł PiS i wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. On na aukcję przekazał replikę koszulki Roberta Lewandowskiego z autografem. Wiceminister Warchoł otrzymał ją od Fundacji Poland 21c. Link do licytacji TUTAJ.

Ponadto, sztab WOŚP w MDK na licytację wystawił koszulkę i trening z rzeszowskim pięściarzem – Łukaszem Różańskim. Link do licytacji – TUTAJ. Licytacji jest jeszcze więcej, m.in. maskotka Jurka Owsiaka, spotkanie z posłem Lewicy Wiesławem Bużem.

To nie wszystko. Licytować możecie także obrazy, maskotki, sesje fotograficzne, zestawy gamingowe i podróżnicze, voucher Happy Dog Groomer Rzeszów, bajki dla dzieci na telefon od aktorów teatru Maska, książka „Czary na Białym” Magdaleny Mrozińskiej. 

MDK Rzeszów na licytację wystawił również zimowy „komin”, koszulkę z autografem od Grzegorza Laty, koszulkę Pol’and Rock Festival 2020, koszulkę z tegorocznego finału WOŚP, kalendarz ścienny od Uniwersytetu Rzeszowskiego i kalendarz „Polska jest Kobietą”.  

Pełną listę przedmiotów, które można licytować, znajdziecie TUTAJ. 

WOŚP wspierają także strażacy-ochotnicy z Budziwoja. Na licytację przekazali przejażdżkę wozem strażackim oraz pakiet gadżetów strażackich. Atrakcje zaplanowano głównie z myślą o najmłodszych. Link do licytacji znajdziecie TUTAJ. 

Podczas ubiegłorocznego Finału WOŚP w Rzeszowie zebrano prawie 400 tys. zł. 

Godzina po godzinie 

Wydarzenia online będzie można śledzić na żywo na Facebooku: Rzeszowskiego Domu KulturyEstrady Rzeszowskiej i Młodzieżowego Domu Kultury. Poniżej pełna rozpiska godzinowa poszczególnych wydarzeń poniżej: 

– godz. 11.00 – Hiit – Katarzyna Kocan z Rzeszowskiego Domu Kultury

– godz. 11.45 – Pilates – Katarzyna Kocan z Rzeszowskiego Domu Kultury

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– godz. 12.30 – Zumba – Studio tańca Bailar

– godz. 13.15 – Turn up – Studio tańca Bailar

– godz. 14.00 – zdrowy kręgosłup – Studio tańca Bailar

– godz. 14.45 – turbo spalanie – Joanna Dziedzic – trener personalny

– godz. 15.30 – trening wzmacniający – Joanna Dziedzic – trener personalny

– godz. 16.15 – Artdance z Rzeszowskiego Domu Kultury

– godz. 16.30 – koncert Amelii Borkowskiej i Tomasza Nowaka z Rzeszowskiego Domu Kultury

– godz. 16.55 – prezentacja przedmiotów aukcyjnych

– godz. 17.00 – koncert zespołu Singing Souls z Młodzieżowego Domu Kultury

– godz. 17.25 – prezentacja przedmiotów aukcyjnych

– godz. 17.30 – koncert zespołu The 79

– godz. 18.00 – prezentacja przedmiotów aukcyjnych

– godz. 18.10 – koncert zespołu Rosemerry

– godz. 18.40 – prezentacja przedmiotów aukcyjnych

– godz. 18.50 – koncert Agi Walczak

– godz. 19.20 – prezentacja przedmiotów aukcyjnych

– godz. 19.30 – koncert zespołu Pusta Przestrzeń

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama