Zdjęcie: Pan Łukasz / Czytelnik Rzeszów News
Reklama

Zarzut kradzieży mazdy przygotowują rzeszowscy policjanci dla 29-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego, który w sobotę ukradł samochód z salonu Mercedesa. 

O kradzieży mazdy CX5 i policyjnym pościgu za złodziejem pisaliśmy TUTAJ. Przypomnijmy, samochód został skradziony w południe z salonu Mercedesa przy ul. Krakowskiej w Rzeszowie. Złodzieja wychwyciły kamery miejskiego monitoringu. Sprawca został zatrzymany na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Staromiejskiej. 

W niedzielę policja podała więcej szczegółów na temat całego zdarzenia. Złodziejem auta okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego. Jak wynika z policyjnych ustaleń, przed godz. 12:00 do salonu Mercedesa przyjechał właściciel mazdy i oddał ją do serwisu. 

– Gdy pracownicy salonu zorientowali się, że mazdą odjechał z parkingu inny mężczyzna, natychmiast powiadomili policję – relacjonuje Tomasz Drzał z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Policjanci przejrzeli szybko zapisy miejskiego monitoringu, patrole otrzymały komunikat o skradzionym samochodzie. Złodzieja szybko udało się namierzyć i zatrzymać na ulicy Warszawskiej, gdzie na skrzyżowaniu policjanci zablokowali drogę i uniemożliwili dalszą ucieczkę sprawcy. 

– Mężczyzna był trzeźwy, został przewieziony do policyjnego aresztu. Policjanci prowadzą dalsze czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności zdarzenia. Zatrzymany niedługo usłyszy zarzuty – zapowiada Tomasz Drzał.

Odzyskana mazda nie miała żadnych uszkodzeń i została już zwrócona właścicielowi. 
Zdjęcie: Pan Łukasz / Czytelnik Rzeszów News

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama