Zdjęcie: materiały artysty

„Żabson”, jeden z najpopularniejszych polskich raperów ostatnich lat, wystąpi na 29. Rzeszowskich Juwenaliach. 

Po ogłoszeniu, że na juwenaliach wystąpią Kwiat Jabłoni, hip-hopowy PRO8L3M i Golec uOrkiestra, przyszła pora na ogłoszenie kolejnego artysty. Jest nim 29-letni Mateusz Zawistowski, pochodzący z Opoczna raper, znany jako „Żabson”.  

„Żabson” debiutował w 2014 roku minialbumem “NieKumam” wydanym przez QueQuality. Przełom w karierze zaliczył rok później przy okazji premiery debiutanckiego albumu „To Ziomal”. Piękne cyferki w sieci wykręcił szczególnie singiel „Księżniczki”.

Od tego momentu cała rapowa scena miała nastawione oczy i uszy na „Żabsona”. Wypuszczenie albumu „Internaziomal” w 2019 roku przypieczętowało jedynie jego status w rapgrze i zapewniło mu pierwszą platynową płytę w karierze.

W marcu 2023 roku „Żabson” wydał trzeci album „Ostatnio ziomal”, który osiągnął status „złotej płyty”.”Żabson” na swoim koncie ma także wiele kolaboracji z innymi bardzo znanymi raperami z Polski, m.in. z Quebonafide czy też z Borixonem.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Bilety na trasy koncertowe „Żabsona” wyprzedają się w całości w zaledwie kilkanaście godzin lub w kilka dni. Jego koncerty to show – pełne zwariowanej choreografii, strojów i scenografii, którego nie powstydziliby się najlepsi światowi performerzy.

W tym roku raper wystąpi na 29. Rzeszowskich Juwenaliach (10-11 maja). „Żabsona” zobaczycie 11 maja na scenie hip-hop – 11 maja. – To będzie ogień, ten chłopak wie, jak rozgrzać atmosferę – zapowiadają organizatorzy Rzeszowskich Juwenaliów. 

Zarówno bilety, jak i karnety można kupować na stronie: www.ebilet.pl. 

 

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama