29. Rzeszowskie Juwenalia zakończone! Rekordowa frekwencja! [FOTO]

29. Rzeszowskie Juwenalia przeszły do historii! Przez dwa dni na koncertach bawiło się ponad 80 tysięcy osób. 

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

29. Rzeszowskie Juwenalia zakończyły się o w niedzielę o 3:00 w nocy. – Nie odnotowaliśmy żadnych zdarzeń o charakterze kryminalnym – powiedziała nam kom. Katarzyna Kosturek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

W sobotę, w drugi dzień juwenaliów, na głównej scenie scenie zagrali: Kwiat Jabłoni. Bzdyra/Demidowski, Kayah, Dżem i Golec uOrkiestra, a na scenie hip-hop: Smolasty, Żabson, Rów Babicze, Monteka, Paluch i Gibbs. Na scenie One Stage gwiazdą był Tribbs. 

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

29. Rzeszowskie Juwenalia odbyły się na terenie miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej, która wspólnie ze WSPiA Rzeszowską Szkołą Wyższą zorganizowała dwudniową imprezę dla swoich studentów. 

Tegoroczna edycja juwenaliów była największą w dotychczasowej historii. Zarówno w piątek, jak i w sobotę w koncertach uczestniczyło po ponad 40 tys. osób. Zainteresowanie udziałem w juwenaliach było ogromne. 

Advertisement

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

– Prawie wszystkie pokoje hotelowe w Rzeszowie w terminie juwenaliów wykupiono już w drugiej połowie kwietnia – pokazuje skalę zainteresowania dr Damian Gębarowski, rzecznik Politechniki Rzeszowskiej. 

PKP i inne środki komunikacji zbiorowej odnotowały rekordowo dużą sprzedaż biletów na swoje kursy prowadzące do Rzeszowa przed i w trakcie trwania imprezy. Jej organizatorzy mówią, że oprócz rekordowej frekwencji, „bliski ideału” był poziom kultury imprezowiczów.

Organizatorzy juwenaliów podkreślają, że ich priorytetem było bezpieczeństwo uczestników koncertów. – Było wyjątkowo mało interwencji medycznych – zwracają uwagę.

– Dziękujemy za wszystkie pozytywne komentarze, tysiące wiadomości, ale przede wszystkim wyrozumiałość mieszkańców Rzeszowa – dodają organizatorzy.

Zdjęcia z pierwszego dnia 29. Rzeszowskich Juwenaliów możecie zobaczyć TUTAJ, a z  barwnego korowodu studentów, który tradycyjne poprzedza dwudniowe koncerty, są TUTAJ

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama