Zdjęcie: Sąd Rejonowy w Rzeszowie
Reklama

Do Sądu Rejonowego w Rzeszowie trafił akt oskarżenia przeciwko 30-letniemu Edwardowi C. z Tyczyna. Mężczyzna odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem. 30-latek współżył z psem.

– Współżyciem z psem zakwalifikowaliśmy jako znęcanie się nad zwierzęciem. Początkowo zgodziliśmy się na to, żeby mężczyzna dobrowolnie poddał się karze. Zrezygnowaliśmy z tego, bo uważamy, że oprócz odebrania oskarżonemu psa i kary pozbawienia wolności, powinny być wobec niego zastosowane też inne środki karne – mówi Dominik Miś, szef Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie.

Edwardowi C. grozi do 2 lat więzienia. Do Sądu Rejonowego w Rzeszowie trafił przeciwko niemu akt oskarżenia. Mężczyzna odpowie za zdarzenie, do którego doszło 2 października br. w podrzeszowskim Tyczynie na terenie prywatnej posesji 30-latka. Przechodząca obok domu kobieta zobaczyła mężczyznę, który współżył z psem (labrador). Zrobiła zdjęcie, a potem przekazała je policji.

Policjanci ustalili, że z labradorem współżył Edward C. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał prawie promil alkoholu w organizmie. Przyznał się do winy. Podczas przesłuchania nie był w stanie powiedzieć, dlaczego współżył z psem, który został mu potem odebrany i przewieziony do schroniska dla zwierząt.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

  1. Weźcie usuńcie to gooowno, wisi już kilka dni ten news, kogo obchodzi zboczeniec, co z psami… Nic się innego nie dzieję w okolicy? Może jeszcze napiszcie, że ktoś obrzygał kamienicę w Rynku…

Comments are closed.