Zdjęcie: Pixabay

Siedem osób zmarło, 134 nowe zakażenia – to najnowszy bilans zachorowań na COVID-19 w Polsce – poinformowało w środę wieczorem Ministerstwo Zdrowia. 

Wśród 134 nowych zakażeń koronawirusem cztery odnotowano na Podkarpaciu: dwa w powiecie krośnieńskim u starszego mężczyzny i w „sile wieku” mężczyzny. Pierwszy z nich jest hospitalizowany, drugi poddany ścisłej kwarantannie.

Dwa pozostałe zakażenia potwierdzono u dwóch osób z powiatu mieleckiego: starszego mężczyzny i młodego mężczyzny – obaj są pod kwarantanną. W środę Ministerstwo Zdrowia po południu informowało o pięciu zakażeniach koronawirusem na Podkarpaciu

Liczba osób, które zachorowały na COVID-19 w naszym regionie, wzrosła do 104, 6 osób wyzdrowiało. Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem pozostaje 4713 osób, a 12 739 poddano kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 109 osób, u których podejrzewa się koronawirusa. W laboratorium podkarpackiego sanepidu wykonano 2510 testów.

Według oficjalnych statystyk Ministerstwa Zdrowia na Podkarpaciu z powodu koronawirusa zmarły 3 osoby, a w rzeczywistości COVID-19 przyczynił się do śmierci czterech. Ministerialne statystyki nie uwzględniają zgonu 27-letniej kobiety, która była zarażona koronawirusem, a bezpośrednią przyczyną jej śmierci była sepsa. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W środę wieczorem ministerstwo podało, że z powodu koronawirusa zmarło kolejnych 7 osób: 75-letnia kobieta w szpitalu w Zgierzu, w szpitalu w Poznaniu zmarły trzy osoby: 77-letni mężczyzna, 94-letni mężczyzna, 80-letnia kobieta, a także 87-letnia kobieta w szpitalu w Puławach oraz dwie osoby w szpitalu w Radomiu: 59-letnia kobieta i 61-letni mężczyzna.

W całym kraju COVID-19 potwierdzono już u 2554 osób, 43 osoby zmarły. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama