Zdjęcie: Pixabay

Bardzo smutna informacja ze szpitala w Łańcucie. Lekarzom nie udało się uratować życia 27-letniej kobiety, która była zarażona koronawirusem. 

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 11 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Wśród nich jest jedna osoba na Podkarpaciu – starsza kobieta z powiatu tarnobrzeskiego, która przebywa w szpitalu. 

Ponadto, resort zdrowia poinformował o śmierci 27-letniej kobiety, która przebywała w szpitalu zakaźnym w Łańcucie. Z informacji ministerstwa wynika, że kobieta była w ciężkim stanie. 

27-latka kilka dni temu urodziła dziecko, a bezpośrednią przyczyną śmierci kobiety była sepsa, która pojawiła się po porodzie. Kobieta koronawirusem zaraziła się od swojej matki, która wróciła z Włoch. 27-latka pochodziła z województwa lubelskiego, na co dzień mieszkała na terenie gminy Janów Lubelski. 

Jak wynika z informacji szpitala w Łańcucie, który od poniedziałku jest przekształcony w szpital zakaźny, 27-latka została przeniesiona ze szpitala w Nisku w siódmej dobie „po porodzie rozwiązanym cięciem cesarskim z niewydolnością oddechową w przebiegu koronawirusowego zapalenia płuc”.

„Chora wymagała intubacji i leczenia oddechem zastępczym. W 13 dobie rozpoznano stan septyczny wymagający zabiegu operacyjnego usunięcia ogniska zakażenia. 12 godzin po zabiegu zatrzymanie krążenia, z powodu nieefektywnej resuscytacji krążeniowej, pacjentka uznana za zmarłą” – poinformował łańcucki szpital. 

Ministerstwo Zdrowia śmierci 27-latki nie wlicza do statystyk osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem, bo przyczyną śmierci 27-latki nie był Covid-19, a sepsa. 

Pierwszą ofiarą śmiertelną koronawirusa w naszym regionie był 67-letni mieszkaniec Leżajska. Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 5019 osób, a 4472 poddano kwarantannie. Hospitalizowanych jest 48 osób, wykonano 827 testów.

(jg, ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama