Zdjęcie: KMP Rzeszów

Dwie sztuki broni i ponad 120 sztuk amunicji zabezpieczyli policjanci w domu 42-letniego mieszkańca gminy Głogów Małopolski (pow. rzeszowski). Mężczyzna nielegalnie posiadał w domu także kilka sztuk trofeów zwierzyny łownej.

Policjanci z Głogowa Młp. ustalili mężczyznę podejrzewanego o nielegalne posiadanie broni myśliwskiej. W czwartek przeszukali jego dom. Tam znaleźli dwie sztuki długiej broni palnej.

– Były to sztucer oraz broń myśliwska typu dubeltówka. Zabezpieczyli również 123 sztuki amunicji. W domu funkcjonariusze znaleźli również 5 sztuk trofeów zwierzyny łownej – informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 42-letni mężczyzna posiadał trofea niezgodnie z przepisami prawa łowieckiego. Nie miał również zezwolenia na posiadanie broni i amunicji, dlatego mieszkaniec gminy Głogów Młp. trafił do policyjnego aresztu. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Policjanci ustalili, że 42-latek, który zamierzał wstąpienia do koła łowieckiego, kupił broń i amunicję kilka lat wcześniej od obywatela Ukrainy w pobliżu granicy.

Trofea myśliwskie, które funkcjonariusze zabezpieczyli podczas przeszukania mężczyzna miał znaleźć uczestnicząc w nagonkach podczas polowań oraz w pobliżu domu.     

Prawo łowieckie wymaga, aby takie trofea były zarejestrowane. Tego nie zrobił, dlatego 42-latkowi przedstawiono zarzut nielegalnego ich posiadania. Drugi zarzut dotyczy posiadania długiej broni palnej oraz amunicji bez wymaganego zezwolenia.

Zdjęcie: KMP Rzeszów
Zdjęcie: KMP Rzeszów

 

 

 

 

 

 

 

 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama