Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Ciało 59-letniego mężczyzny znaleziono w piątek wieczorem na terenie ogródkowych działowych w Rzeszowie. Przyczyną śmierci było wychłodzenie.

Około godz. 21:00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie został poinformowany o ujawnieniu ciała mężczyzny w altanie na terenie ogródków działkowych przy ul. Skrajnej. Ciało znaleźli funkcjonariusze Straży Miejskiej, którzy kontrolowali teren ogródków i sprawdzali, czy przebywają tam bezdomni. 

– W jednej z altan znaleźli mężczyznę niedającego oznak życia. Zmarłym okazał się 59-letni bezdomny. Przyczyną jego śmierci było wychłodzenie – poinformowała Anna Klee-Bylica z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. 

Na miejsce zdarzenia przyjechał prokurator, który zdecydował o odstąpieniu od dalszych czynności procesowych. To drugi przypadek wychłodzenia, odnotowany w tym roku na Podkarpaciu. W styczniu policjanci odnaleźli w pustostanie przy ulicy Chłopickiego w Rzeszowie ciało 45-letniego mężczyzny

– Nie bądźmy obojętni i alarmujmy policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Nie pozostawajmy obojętni na losy tych wszystkich, którym może grozić zamarznięcie – apeluje policja.

By uratować komuś życie, czasami wystarczy jeden telefon pod nr alarmowy 112, numer alarmowy Straży Miejskiej 986 lub numer infolinii 987. Miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, można również zgłosić za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa.

Policja przypomina, że infolinia 987 przy Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego działa przez całą dobę. Pod tym numerem można uzyskać informacje m.in. na temat placówek przygotowanych do przyjęcia osób w sezonie jesienno-zimowym oraz zgłosić potrzebę udzielenia pomocy osobie zagrożonej.

Wykaz placówek udzielających wsparcia na Podkarpaciu znajduje się na stronach internetowych Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego – www.rzeszow.uw.gov.pl. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: