Zdjęcie: Materiały prasowe

Do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie przyjechał właśnie świeży zapas 750 maskotek przekazanych przez klientów IKEA Kraków.

Maskotki odgrywają niezwykle ważną rolę terapeutyczną. Pomagają członkom zespołów ratownictwa medycznego nawiązać pierwszy kontakt z małymi pacjentami. Mowa o pluszakach, które dzieci dostają w karetkach. 

Zbiórkę pluszaków dla poszkodowanych w wypadkach dzieci IKEA Kraków organizuje już od 7 lat. Na początku trafiały do Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, które przez ten czas rozdało maluchom blisko 20 tys. przytulanek z IKEA.

Od 2018 roku pracownicy krakowskiego pogotowia dzielą się maskotkami z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Na ręce ratowników przekazano właśnie 750 pluszaków. W sumie rzeszowskie pogotowie otrzymało już 2750 maskotek. Wszystkie są nowe i kupione przez klientów IKEA Kraków.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do akcji, dzięki której pluszaki trafią w najbardziej odpowiednie ręce – do dzieci, którym udzielamy pomocy. Mali pacjenci zabierają bowiem maskotki do swoich  domów – mówi Andrzej Kwiatkowski, dyrektor WSPR w Rzeszowie.

Zdjęcie: Materiały prasowe
Zdjęcie: Materiały prasowe
Zdjęcie: Materiały prasowe

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama