SAMSUNG CAMERA PICTURES
Reklama

O pomoc w zakupie pompy insulinowej dla 8-letniej Julii Wąsik z Zarzecza koło Rzeszowa apelują jej szkolni koledzy i koleżanki oraz wychowawczyni klasy. Potrzebna jest każda złotówka.

Jeszcze miesiąc temu Julka była wesołą, uśmiechniętą, pełną energii 8-latką, wzorową uczennicą klasy II Szkoły Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego w Zarzeczu. Jeden dzień, jeden telefon, kilka minut w drodze do szpitala – zmieniły życie Julki i wszystkich wokół. Diagnoza – cukrzyca typu 1. Ból, żal, łzy, ciągłe pytania: dlaczego?

5 etapów swoistej żałoby. Kilka dni ciągłego leżenia pod aparatami normalizującymi poważny stan Julki, pierwsze doświadczenia i nauka jak żyć z chorobą – wkłucia, badanie poziomu cukru, bezwzględna dieta i najgorsze – zastrzyki z insuliną, podawane cztery razy dziennie, raniące delikatne ciało dziecka.

– Dzisiaj Jula jest już z nami, wróciła do szkoły. Ale codziennie walczy o każdą chwilę normalności. My oczywiście też, bo jesteśmy przecież jednym klasowym zespołem. Wiemy, jaka to choroba, wiemy, jak mamy reagować i dbamy o Kuferek Skarbów Julki, w którym są soki, cukier, glukoza i specjalny zastrzyk – przekazuje Lucyna Kijowska, wychowawczyni II klasy, do której chodzi Julia.

Koleżanki i koledzy oraz nauczyciele wiedzą, że jest specjalne urządzenie, które pozwoli Julce być znowu wesołą, uśmiechniętą, pełną energii dziewczynką. Tym urządzeniem jest pompa insulinowa MINI MED 640, która umożliwi Julce „normalne” życie.

Stąd apel o pomoc w zbiórce pieniędzy na zakup pompy. Pieniądze można wpłacać na konto mamy Julii – Anny Wąsik. Nr 57 1240 2614 1111 0010 6605 0514 – Anna Wąsik z dopiskiem “Dla Julki”.

– Każda złotówka jest dla Julki i jej rodziców na wagę złota, pomóżmy Julce normalnie żyć – apelują koleżanki i koledzy oraz nauczycielka 8-latki.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.