Bieg Niepodległości
Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

Ósma edycja PKO Biegu Niepodległości odbędzie się w Rzeszowie. Ale z powodu pandemii koronawirusa przekształci się w rywalizację internetową. 

– Stowarzyszenie Rzeszów Biega po długich godzinach analizowania sytuacji w kraju, w związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa oraz po rozmowach z przedstawicielami samorządu, sponsorów i służb zaangażowanych w realizację 8. PKO Biegu Niepodległości w Rzeszowie, zmuszone zostało zmienić formułę tegorocznego Biegu na „Bieg wirtualny” – poinformował Urząd Miasta Rzeszowa. 

– Analizując pogarszającą się z dnia na dzień sytuację służby zdrowia (szczególnie ratownictwa medycznego), mając olbrzymi szacunek dla każdego ludzkiego życia, nie możemy pozwolić sobie na podjęcie ryzyka związanego z organizacją biegu – wyjaśnia Stowarzyszenie Rzeszów Biega. 

Organizacja „Biegu wirtualnego” to efekt próśb od osób, które chciały wystartować w biegu w tradycyjnej formie, ale nie mogą tego zrobić 11 listopada, bo przebywają na kwarantannie lub są zakażone koronawirusem. Decyzję o przeniesienie biegu do internetu organizatorzy ogłaszają z bólem serca.

– Bieg Niepodległości w kalendarzu imprez Stowarzyszenia Rzeszów Biega był zawsze wyjątkowym biegiem, w którym oprócz rywalizacji sportowej, ważną rolę odgrywało uczczenie rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę – dodaje Stowarzyszenie Rzeszów Biega.

Do regulaminu biegu wprowadzono korektę. Do wszystkich biegaczy do 15 listopada  zostaną wysłane pakiety startowe z koszulką i medalem. Ponadto, do każdego uczestnika na podany podczas rejestracji adres email zostanie wysłany link, w którym każdy będzie mógł dodać swój wynik biegu oraz adres wysyłki pakietu startowego.

Każdy uczestnik zobowiązany jest do pokonania między 10 a 15 listopada 10-kilometroweego dystansu (bieg, nordic walking, chód) w dowolnym miejscu oraz udokumentowanie swojej aktywności.

Organizatorzy, aby uatrakcyjnić tegoroczny bieg, przygotowali konkurs fotograficzny. Do 16 listopada czekają na zdjęcia z pokonywania przez biegaczy 8. PKO Biegu Niepodległości. Autorzy pięciu najciekawszych prac otrzymają nagrody o wartości 150 zł, a ich fotografie zostaną umieszczone w mediach społecznościowych. Zdjęcia można wysyłać na adres:  run.rzeszow@onet.pl

Spośród wszystkich biegaczy z listy startowej zostanie także rozlosowane 30 nagród o wartości 100 zł. Z korektą regulaminu biegu zapoznacie się na stronie runrzeszow.pl.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama