Reklama

– Chcielibyśmy, aby w przyszłości półmaratonie brało udział nawet 5 tys. uczestników – marzy się rzeszowskiemu ratuszowi.

W czwartek w ratuszu podsumowano ostatni 8. PKO Półmaraton Rzeszowski. Spotkali się organizatorzy, w tym władze miasta i sponsorzy.

Półmaraton odbył się 12 kwietnia. Przyciągnął rekordową liczbę biegaczy – wraz ze sztafetami, wystartowało w nim niemal 1,3 tys. biegaczy. Do tego, w trwających od rana biegach dziecięcych i młodzieżowych, swoich sił spróbowało 2 tys. młodych adeptów biegania.

– Bardzo nas cieszy, że ta impreza zyskuje taką popularność – mówił Marcin Stopa, sekretarz miasta, przy okazji zapalony biegacz. – W pierwszym półmaratonie w Rzeszowie wzięło udział tylko nieco ponad 50 biegaczy. A teraz 1,3 tys. Chcielibyśmy w przyszłości dojść do 5 tys. uczestników.

Banany z grochówką

Jak to na podsumowaniach tego typu imprez, nie zabrakło też innych liczb.

– Oprócz rekordowej liczby uczestników dla biegaczy nalanych zostało 12 tys. kubków z wodą i z isotonikiem. W dwóch punktach z wodą na trasie poszło 900 l wody. Do tego 2 tys. półlitrowych butelek na mecie. 600 kg bananów i 1,5 tys. porcji grochówki. Ponad 8 km taśmy wyznaczającej trasę biegu. I wreszcie, suma nagród osiągnęła 40 tys. zł – wyliczał Mirosław Wierzbicki ze Stowarzyszenia Rzeszów Biega, organizatora półmaratonu.

Specjalne gratulacje złożono dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3 w Rzeszowie. W młodzieżowych biegach wzięło udział aż 173 uczniów tej szkoły. W nagrodę otrzymała voucher – 1,5 tys. zł – do hurtowni sportowej.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Kłopotliwi wędkarze?

Organizatorzy raz jeszcze dziękowali wszystkim sponsorom. Prosili też o uwagi na przyszłość i wytknięcie ewentualnych niedociągnięć. Józef Wisz, komendant rzeszowskiej Straży Miejskiej, wręczył listę, jaką sporządzili jego funkcjonariusze, pracujący przy zabezpieczeniu trasy półmaratonu. Dostało się m.in. wędkarzom na Wisłokiem, którzy mieli wprowadzać małe zamieszanie na trasie wśród biegaczy.

8. PKO Półmaraton Rzeszowski wygrał Kimaiyo Hillary, reprezentant Kenii. Na drugim miejscu uplasował się Artur Kozłowski z Sieradza. Trzeci był Dmytro Łaszyn z Ukrainy.

Również wśród kobiet, na dwóch pierwszych miejscach uplasowały się Kenijki – Helen Kimutai i Agnes Chebet. Trzecie miejsce przypadło Ukraince Oldze Jarockiej. Zdjęcia z półmaratonu możecie zobaczyć TUTAJ.

W biegu wzięli też udział m.in. znany dziennikarz telewizyjny Maciej Kurzajewski, a także Matylda Kowal, reprezentantka Polski na olimpiadzie w Londynie.

Zwycięzcy 8. Półmaratonu Rzeszowskiego wśród kobiet i mężczyzn w nagrodę otrzymali po 3 tys. zł.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama