Reklama

Rzeszów dostanie potężny zastrzyk finansowy na budowę połączenia ul. Podkarpackiej z węzłem Rzeszów Południe w Kielanówce. 4,5-kilometrowa droga będzie kosztowała 108 mln zł. Ma być gotowa do końca 2017 r.

W środę władze Rzeszowa pochwaliły się, że miasto otrzymało z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości pozytywną decyzję o zakwalifikowaniu wniosku o dofinansowanie inwestycji.

Na budowę łącznika z drogą ekspresową S19 stolica Podkarpacia otrzyma z unijnego programu Rozwój Polski Wschodniej 83 mln zł, a cała inwestycja jest szacowana na 108 mln zł. Dorzuci się do niej również Podkarpacki Urząd Marszałkowski, bo budowa drogi to wspólne przedsięwzięcie obu samorządów.

– Umowa na dofinansowanie zostanie podpisana na przełomie lipca i sierpnia – zapowiada Paweł Potyrański z Urzędu Miasta w Rzeszowie. Chodzi o budowę 4,5-kilometrowego odcinka drogi łączącej ulicę Podkarpacką z węzłem Rzeszów Południe w Kielanówce na trasie drogi ekspresowej S19.

Droga będzie dwujezdniowa, czteropasowa wraz z kanalizacją deszczową, LED-owym oświetleniem ulicznym. Do tego powstaną ciągi pieszo-rowerowe, chodniki i drogi serwisowe.

– Inwestycja powinna być zrealizowana do końca przyszłego roku. Jesteśmy na etapie wyboru wykonawcy. Na przełomie sierpnia i września powinny rozpocząć się prace budowlane – mówi Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa.

Nowa droga będzie przebiegała przez rolnicze, czyste tereny, na jej trasie przewidziano jeden obiekt mostowy. Władze Rzeszowa chcą wpuścić na łącznik kierowców wtedy, gdy będzie juź gotowy budowany obecnie odcinek S19 od Świlczy do węzła Rzeszów Południe.

– W pierwszej kolejności naszą inwestycję rozpoczniemy od przedłużenia istniejącego odcinka ulicy Przemysłowej do ulicy Podkarpackiej w kierunku Kielanówki. Po zbudowaniu tego pasa, przystąpimy do budowy sąsiedniego – zapowiada wiceprezydent Ustrobiński.

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, znów podkreślał, że współpraca z rządem PiS układa mu się bardzo dobrze. – Jak ma się nie układać, skoro dostaniemy takie pieniądze. Mamy takie plany, że głowa boli – mówi Ferenc.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Przeczytaj koniecznie! Wygraj bezpłatną metamorfozę stomatologiczną!

fot. Joanna Kielar

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: