Do przywięziennego szpitala został przewieziony Dawid K., były rzeszowski bokser. „Cygan” nie chce przyjmować w areszcie jedzenia, zasypuje sąd kolejnymi wnioskami.
Informacje o tym, że 35-letni Dawid K., który został aresztowany 19 maja br., rozpoczął głodówkę w areszcie w Lublinie potwierdził nam Robert Pelewicz, prezes Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu.
– Dawid K. nie zgodził się również na przymusowe karmienie dożylne. W związku z tym został on przewieziony do przywięziennego szpitala w Łodzi – mówi prezes Pelewicz.
Były rzeszowski bokser złożył zażalenie na decyzję sądu, który 28 lipca przedłużył „Cyganowi” tymczasowy areszt o kolejne trzy miesiące – do 28 października.
Sąd zgodził się na to, by o stanie zdrowia „Cygana” wypowiedzieli się biegli psychiatrzy, którzy mają wydać opinie, czy Dawid K. może przebywać w areszcie.
„Cygan” w przywięziennym szpitalu w Łodzi będzie pod obserwacją biegłych psychiatrów. Ich opinia będzie miała znaczenie dla sądu, który rozpatrzy zażalenie byłego boksera na przedłużenie aresztu.
– Chodzi o to, czy Dawid K. może odbywać areszt w zwykłym zakładzie karnym, czy może być w zakładzie leczniczym – precyzuje Robert Pelewicz.
Bądź na bieżąco.
Dawid K. co chwilę składa nowe wnioski do służby więziennej. Chciał na przykład, aby umożliwiono mu kontakt telefoniczny z żoną. Prokuratura w Lublinie, która oskarżyła „Cygana” o kierowanie grupą przestępczą, nie wyraziła na to zgody.
Do sądu w Tarnobrzegu wpłynęły też inne wnioski. Dawid K. chce, aby służba więzienna zgodziła się na to, by mógł on w celi przechowywać… wykałaczki. W innym wniosku „Cygan” prosi o zgodę na używanie nożyków do golenia.
Były rzeszowski bokser wkrótce stanie przed sądem za kierowanie grupą przestępczą, która od września 2010 r. do marca 2013 r. zajmowała się legalizowaniem w Polsce skradzionych za granicą (głównie w Niemczech) luksusowych aut, przywłaszczaniem samochodów z wypożyczalni, oszustwami podatkowymi i praniem brudnych pieniędzy.
Dawidowi K. postawiono 16 zarzutów. Oprócz niego, przed sądem stanie jeszcze 16 innych osób. Więcej o sprawie pisaliśmy TUTAJ.
(ram)
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.





![Sześć osób w szpitalu po zatruciu czadem. Dramatyczna interwencja strażaków [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/sedziszow-mlp-czad-ospsedziszowmlp2-218x150.jpg)


![Straż pożarna postawiona na nogi. Płonęły budynki gospodarcze [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Nowy-projekt-8-218x150.jpg)
![Pożar budynku mieszkalnego na Podkarpaciu. Kolejnego dnia ogień pojawił się znowu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/pozar-posada-jasliska-osp-tylawa-218x150.jpg)










![Rzeszowski talent błysnął na Rajdzie Barbórka. Adrian Rzeźnik piąty w kultowych zmaganiach [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/rajd-barborka-adrian-rzeznik-materialy-prasowe5-218x150.jpg)


![Czy Rzeszów stał się miastem apartamentowców? To oferują najdroższe mieszkania w mieście [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Nowy-projekt-1-2-218x150.jpg)











![Zamek w Łańcucie otwiera sezon. Możecie już podziwiać turystyczną perełkę Podkarpacia [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/zamek-lancut-zima1-218x150.jpg)






![Nowy most na Wisłoku coraz bliżej? Są cztery warianty przeprawy przez rzekę [MAPY]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/most-trzebownisko0-218x150.jpg)



