Interesujesz się branżą lotniczą i chcesz, żeby Twoja kariera nabrała prędkości ponaddźwiękowej? Zapisz się na spotkane rekrutacyjne do firmy Lufthansa Systems, które 26 października odbędzie się w Rzeszowie.
Lufthansa System Poland świadczy usługi m.in. dla linii lotniczych Lufthansa czy British Airways. Firma istnieje w Gdańsku od 1998 roku, jest dostawcą zaawansowanych rozwiązań informatycznych i usług dla branży lotniczej, logistycznej oraz finansowej. Zatrudnia ok. 500 specjalistów.
Lufthansa System poszukuje nowych pracowników. Pracujesz jako programista, tester, administrator systemów lub studiujesz na kierunku związanym z IT? A może jesteś inżynierem aeronautycznym lub studentem lotnictwa? Weź udział w spotkaniu rekrutacyjnym, które 26 października (środa) odbędzie się na Politechnice Rzeszowskiej i w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
– Z podziwem obserwujemy rozwój tego regionu, zwłaszcza w interesujących nas dziedzinach nowych technologii i lotnictwa. Przyjeżdżamy do Rzeszowa aż z Gdańska, ponieważ znajdujemy tutaj specjalistów z kluczowych dla nas obszarów, czyli IT oraz awiacji. Mamy oferty pracy zarówno dla doświadczonych programistów, testerów, specjalistów z branży lotniczej, jak i dla osób, które dopiero zaczynają swoją zawodową przygodę – mówi Ireneusz Zalewski, prezes Lufthansa Systems Poland.
Spotkanie z przedstawicielami LSP w WSIiZ odbędzie się w sali RA 101. Rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do 11:30.
– Od wielu lat kształcimy specjalistów m.in. na kierunku „Informatyka” (Information Technology) czy unikatowym w skali kraju, jak i Europy kierunku „Zarządzanie lotnictwem” (Aviation Managment). Absolwenci tych kierunków znakomicie radzą sobie na rynku pracy i mogą również wiązać swoją przyszłość zawodową z firmą Lufthansa Systems – zaznacza Dominik Łazarz z biura prasowego WSIiZ.
Spotkania z rzeszowskimi studentami poprowadzą absolwenci Politechniki Rzeszowskiej, a obecnie pracownicy Lufthansa Systems. Spotkanie na PRz z kolei będzie w sali P-24 w budynku P. Początek o godz. 12:00. Prezentację wygłoszą Grzegorz Rucki oraz Kamil Kwolek.
Absolwenci PRz, a obecnie specjaliści aeronautyczni w Lufthansa Systems opowiedzą o zastosowaniu systemów informatycznych w służbie lotniczej na przykładzie operacyjnego planowania lotów.
– Dyplom ukończenia naszej uczelni jest ceniony przez pracodawców, a nasi absolwenci pełnią ważne stanowiska również w międzynarodowych firmach. Ponadto kształcimy specjalistów na elitarnym kierunku, jakim jest “Lotnictwo i kosmonautyka” – dodaje Anna Worosz z biura prasowego Politechniki Rzeszowskiej.
Tego samego dnia można będzie również uczestniczyć w specjalnym Dniu Rekrutacji organizowanym w Hotelu Prezydenckim. Każdy będzie miał możliwość skonsultowania z gdańską firmą swojej ścieżki kariery, a wybrane osoby wezmą udział w przyspieszonym procesie rekrutacyjnym.
– Dajemy możliwość wzięcia udziału w rozmowach i testach kwalifikacyjnych, dzięki którym jeszcze w tym samym dniu osoby zainteresowane pracą z nami mogą poznać ich wyniki, a nawet podpisać umowę o pracę – wyjaśnia Karolina Borowa, Human Resources Specialist w Lufthansa Systems Poland.
Podkreśla, że wybór Rzeszowa na miejsce rekrutacji pracowników nie był przypadkowy. Zdecydowały o tym bogate tradycje lotnicze regionu oraz rozwinięta branża IT.
– Chcemy spotkać ekspertów z obu tych obszarów i dowiedzieć się, jakie mają plany na przyszłość, jak wyobrażają sobie swoją dalszą karierę zawodową. Przy okazji chcemy przybliżyć im działalność Lufthansa Systems, opowiedzieć o tym, co oferujemy jako pracodawca. Mamy nadzieję, że zdecydują się oni na przeprowadzkę do Gdańska – dodaje Karolina Borowa.
Gdańska firma ma świetne doświadczenia z naszym ekspertami. – I nadal chcemy zatrudniać u siebie absolwentów rzeszowskich uczelni – twierdzą przedstawiciele LSP.
Aby wziąć udział w spotkaniu z przedstawicielami Lufthansa System należy się zgłosić za pośrednictwem strony: lhsystems.pl/pl/lhsystems/career/discover_IT_in_Rzeszow_2016.html
Jeśli w środę nie będziecie mieli czasu, to następna okazja będzie już na następny dzień w czwartek 27 października. Pracownicy gdańskiej firmy będą obecni podczas targów pracy podczas Absolvent Talent Days, który odbędzie się na Uniwersytecie Rzeszowskim.
(ak)
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.





![Nocna łuna nad Iwlą. Samochód osobowy zamienił się w kulę ognia [ZDJĘCIA] pożar samochodu](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/chyrowa-pozar-samochodu-08-218x150.jpg)


![Pożar hali w zakładzie produkcyjnym na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar-czudec1-218x150.jpg)


![Prezydent Nawrocki: dzięki takim miejscom, jak hub logistyczny na Podkarpaciu, możliwa jest obrona Ukrainy [FILM & ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/001_Prezydent_Karol_Nawrocki_wizyta_port_Rzeszow_Jasionka_i_POLLOGHUB_20251202_MWB20055-218x150.webp)



![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-218x150.jpg)
![Nowy dziecięcy OIOM w Rzeszowie otwarty. To jedyne takie miejsce na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/otwarcie-oiom-rzeszow-218x150.jpg)
![Budowa nowej drogi ekspresowej na Podkarpaciu coraz bliżej. Trasa ułatwi dojazd do S19 [MAPA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/droga-ekspresowa-pogladowe-218x150.jpg)

![Dostawczak w Jeziorze Solińskim. Internauci snują teorie – nikt nie trafił [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/polanczyk-dostawczy-w-wodzie-06-218x150.png)





![Stare rury na Podwisłoczu muszą zniknąć. Rzeszów modernizuje sieć ciepłowniczą [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/Projekt-bez-nazwy-3-2-218x150.jpg)










![Kończy się sezon turystyczny w Zamku w Łańcucie. Czeka tam wyjątkowa atrakcja [ZDJĘCIE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/muzeum-zamek-lancut-storczyk-218x150.jpg)









![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-324x235.jpg)