Determinacja i zaangażowanie to jedyne wymogi, by trenować w męskiej drużynie AZS Rugby Rzeszów. Trwa do niej nabór.
Nabór do drużyny AZS Rugby Rzeszów odbędzie się w najbliższy wtorek (22 listopada) o godz. 19:00 na bocznym boisku Stadionu Miejskiego „Stal” w Rzeszowie (za główną trybuną).
Do uprawiania rugby nie potrzebny jest specjalny strój, wystarczą zwykłe ubrania sportowe, dopasowane do temperatury na zewnątrz.
– Dobrze jest przynieść buty do gry na trawie – piłkarskie korki będą odpowiednie, choć na pierwszy raz wystarczą zwykłe buty sportowe – informuje Jakub Sieradzki z AZS Rugby Rzeszów.
Treningi są bezpłatne. Jedynymi wymogami, aby trenować rugby są determinacja i zaangażowanie. Nie trzeba mieć doświadczenia w rugby czy innych sportach zespołowych, przygotowania atletycznego czy innych wyjątkowych predyspozycji.
Nabór przewidziany jest głównie dla uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i studentów, choć i osoby bardziej doświadczone są mile widziane.
Jakub Sieradzki twierdzi, że rugby to gra, która kształtuje w młodych mężczyznach charakter, uczy pracy zespołowej i rywalizacji, jednym słowem – rozwija. W Rzeszowie pojawiła się w 2011 r. To wtedy grupa zapaleńców postanowiła założyć drużynę.
Często mylnie łączy się rugby z futbolem amerykańskim, tymczasem to dwie zupełnie różne dyscypliny. W rugby nie gramy w kaskach i ochraniaczach.
Miłośnicy rugby twierdzą, że to sport mniej brutalny, a co za tym idzie, mniej kontuzjogenny niż futbol amerykański. Ataki, tzw. „szarże”, wykonuje się wyłącznie w bezpieczną strefę – poniżej linii barków.
– Rugby jest sportem szalenie zdyscyplinowanym, w którym piłkę podaje się wyłącznie w tył, a gole strzela się kopiąc ponad poprzeczką do bramki przypominającej literę „H” – wyjaśnia Jakub Sieradzki.

(kaw)
redakcja@rzeszow-news.pl


![Jazda zygzakiem po krajówce. Obywatelskie ujęcie skrajnie pijanego kierowcy audi [ZDJĘCIA] pijany kierowca](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/pijany-kierowca-KPP-Jaslo-2-218x150.jpg)


![Koniec poszukiwań na Jeziorze Solińskim. Ciało 45-latka było na głębokości ponad 50 metrów [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/solina-poszukiwania-ciala-wopr-3-218x150.jpg)
![Pożar byłych zakładów mięsnych w Hermanowej. Interweniowali strażacy z Rzeszowa [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/pozar-hermanowa-zaklady-miesne0-218x150.jpg)
![Pożar domu pod Rzeszowem, właściciel doznał poparzeń. Czy winna była fotowoltaika? [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/pozar-kakolowka-218x150.jpg)

![Burze uderzyły w Podkarpacie. Dziesiątki interwencji strażaków, a to jeszcze nie koniec [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/burze-podkarpackie3-218x150.jpg)





![Gigantyczna inwestycja na Podkarpaciu. Powstanie „suchy port”, który zmieni logistykę w regionie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/inwestycja-ropczyce0-218x150.jpg)


![Nowy asfalt na trzech ulicach w Rzeszowie. Mieszkańcy długo na to czekali [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/nowa-nawierzchnia-rzeszow1-218x150.jpg)
![35. Rajd Rzeszowski 2026. Wielkie ściganie wraca na Podkarpacie. Znamy trasę i program [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/Rajd-Rzeszowski-2025-fotMaciejNiechwiadowicz0-218x150.jpg)


![Wypadek w Rzeszowie. Nie żyje motocyklista, ulica Sikorskiego częściowo zablokowana [ZDJĘCIA, WIDEO] wypadek-motocyklista-rzeszow-sikorskiego](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/wypadek-smiertelny-motocyklista-rzeszow-05-e1783172418108-218x150.jpeg)





















![Gigantyczna inwestycja na Podkarpaciu. Powstanie „suchy port”, który zmieni logistykę w regionie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/inwestycja-ropczyce0-324x235.jpg)