Noc w izbie wytrzeźwień spędził 19-latek, który podczas kontroli drogowej uderzył swoim autem w policyjny radiowóz. Młody mężczyzna miał ponad 1,5 prom. alkoholu w organizmie. Odpowie też za znieważenie funkcjonariuszy.
Do zdarzenia doszło w niedzielę ok. godz. 1:30 w nocy. Na ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego w Rzeszowie policjanci drogówki zauważyli jadącego w kierunku S19 hyundaia. – Samochód jechał z otwartą klapą bagażnika oraz z pękniętą oponą przedniego koła – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.
Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli. Gdy hyundai się zatrzymał, kierowca cofnął i uderzył w stojący za nim radiowóz. Funkcjonariusze uniemożliwili mu dalsza jazdę, zabrali kluczyki i wyciągnęli mężczyznę z samochodu. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Rzeszowa. Od mężczyzny czuć było alkohol, ale odmówił on badania na trzeźwość.
– Podczas interwencji 19-latek był agresywny. Siedząc w radiowozie kopał i uderzał pięściami wnętrze pojazdu. Wielokrotnie znieważył też interweniujących policjantów – twierdzi nadkom. Szeląg.
Młody mężczyzna najpierw został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań, a następnie do izby wytrzeźwień. Tam poddał się badaniu, które wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu. 19-latek odpowie za jazdę po pijanemu oraz znieważenie funkcjonariuszy. W odrębnym postępowaniu odpowie on za spowodowanie kolizji.
Policjanci zatrzymali również 19-latkowi prawo jazdy.
(ram)
redakcja@rzeszow-news.pl



![Groźny wypadek busa na Podkarpaciu. Pojazd dachował, trzy osoby w szpitalu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/wypadek-prusiek01-218x150.jpg)


![Gigantyczny pożar i katastrofa samolotu przy granicy z Podkarpaciem. Trwa walka z żywiołem [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-roztocze-218x150.jpg)


![Wielki pożar lasu na Podkarpaciu. W akcji gaśniczej pomógł dron [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-cewkow-3-218x150.jpg)


![Rzeszowskie Juwenalia wystartowały. Barwny korowód studentów przejął miasto [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/juwenalia-korowod-2026-15-218x150.jpg)


![Pierwsze takie lądowisko w Polsce powstaje w Rzeszowie. Black Hawki wylądują przy szpitalu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/ladowisko-szpital-rzeszow0-218x150.jpg)
![Kryzys na budowie S19 na Podkarpaciu. GDDKiA zrywa umowę z Mostostalem [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/s19-domaradz-iskrzynia-krosno-gddkia-218x150.jpg)
![Oczyszczalnia ścieków i stacja uzdatniania wody za ponad 44 mln zł. Wielka inwestycja pod Rzeszowem [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/oczyszczalnia-sciekow-krasne-218x150.jpg)
![200 ton na nowym moście. Przeprawa zdała kluczowy egzamin [ZDJĘCIA] nowy most na sanie](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/nowa-przeprawa-na-sanie-08-218x150.jpg)



![Kierowca z Rzeszowa pójdzie w ślady Roberta Kubicy? Wielka szansa Igora Polaka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/igor-polak-formula4-218x150.jpg)







![Zrób zakupy i bezpłatnie sprawdź stan zdrowia. „Zdrowie pod Kontrolą” w sobotę w Galerii Rzeszów [ZDJĘCIA] zdrowie pod kontrolą galeria rzeszów](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zdrowie-pod-kontrola-03-218x150.jpg)


![Saperzy z Rzeszowa zidentyfikowali niewybuchy z II wojny światowej [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/458-370364-218x150.jpg)


![Nowa atrakcja dla aktywnych w Rzeszowie. Trwają prace w lesie na Słocinie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/slocina-prace-las-218x150.jpg)

![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)






![Pierwsze takie lądowisko w Polsce powstaje w Rzeszowie. Black Hawki wylądują przy szpitalu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/ladowisko-szpital-rzeszow0-324x235.jpg)