Grzegorz Miecugow, szef wydawców telewizji TVN24, prowadzący program „Szkło kontaktowe” wystąpi w środę (15 października) z wykładem otwartym w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
Spotkanie z Miecugowem odbędzie się w Klubie Akademickim IQ. Wykład “O mediach i nie tylko” dziennikarz rozpocznie o godz. 11:00.
– Zapraszamy studentów, pracowników oraz osoby spoza uczelni. O 13:00 zaś Grzegorz Miecugow spotka się ze studentami kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna i poprowadzi dla nich zamknięte warsztaty dziennikarskie – informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.
Grzegorz Miecugow to dziennikarz telewizyjny, radiowy i prasowy. Studiował na Wydziale Filozofii w Uniwersytecie Warszawskim. W czasach PRL-u pracował jako dziennikarz radiowy. Pracę w radiu rozpoczął w roku 1980 w redakcji lokalnej rozgłośni warszawskiej.
Był prezenterem i wydawcą “Wiadomości” w TVP1. W 1997 roku współtworzył “Fakty” w TVN. Pracował również jako doradca marszałka Sejmu Macieja Płażyńskiego ds. mediów.
Do telewizji Miecugow powrócił w 2001 roku. Prowadził I edycję programu “Big Brother”, współtworzył kanał TVN24, współprowadził program publicystyczny “Szkło kontaktowe”, program “Gościa porannego”. Był też gospodarzem programu “Cały ten świat” i “Inny punkt widzenia”.
Obecnie Grzegorz Miecugow jest szefem wydawców TVN24.
Spotkanie z Miecugowem jest częścią projakościowego projektu, który kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna WSIiZ realizuje ze środków wygranych w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na najlepszy program studiów o profilu praktycznym. Kierunek ten zdobył drugie miejsce w Polsce w tym prestiżowym konkursie i nagrodę miliona złotych na dalszy rozwój i podnoszenie jakości kształcenia.
W ramach projektu odbyły się już spotkania z Renatą Kijowską, Marcinem Mellerem oraz Mariuszem Sokołowskim.
4 listopada w Klubie Akademickim IQ wykład wygłosi Mariusz Szczygieł, dziennikarz, reportażysta, pisarz, laureat Europejskiej Nagrody Literackiej, a 6 listopada WSIiZ ponownie odwiedzi Marcin Meller.
redakcja@rzeszow-news.pl




![Niepowetowane straty w skansenie. W nocy spłonął kościół pw. św. Mikołaja [ZDJĘCIA] pożar w skansenie sanok](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/pozar-skansenu-kosciola-sanok-03-218x150.jpeg)



![Ulewy sparaliżowały Rzeszów. Zalane i nieprzejezdne ulice, mnóstwo interwencji strażaków [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/ulewy-rzeszow0-218x150.jpg)






![Po co powstał gigantyczny suchy zbiornik? Finał kluczowej inwestycji przeciwpowodziowej [FILM, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/gora-ropczycka-zbiornik-218x150.jpeg)


![218 km/h na Moście Mazowieckiego w Rzeszowie. Jest nagranie z bolidu Igora Polaka [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/igor-polak-formula4-218x150.jpg)












![Nowa szkoła międzynarodowa w Rzeszowie otwarta od września. Tyle trzeba zapłacić za naukę [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/miedzynarodowa-szkola-rzeszow0-218x150.jpg)
![Matematyczny geniusz z Rzeszowa. 9-letnia Melania wygrała międzynarodowy konkurs [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/konkurs-matematyczny-melania0-218x150.jpg)



![IX Bieszczadzki Rajd Pieszy w Cisnej. Górskie szlaki – trzy stopnie trudności [MAPY]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/Bieszczadzki-Rajd-Pieszy-01-218x150.jpg)









