W połowie listopada rozpoczną się zajęcia w ramach IV edycji Warsztatów Biznesowych prowadzonych przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Na warsztaty dla osób planujących założenie własnej firmy można zapisywać się przez internet.
– IV edycja zajęć „Warsztaty Biznesowe – załóż własną firmę” to nowy udoskonalony program i jeszcze ciekawsze zajęcia oraz nowa odsłona strony internetowej – zachęca Wojciech Pitura, kierownik Warsztatów Biznesowych, organizowanych przez WSIiZ.
– Tym razem warsztaty zostały wzbogacone o m.in. kreowanie strategii biznesowej oraz warsztat oparty na metodologii Lego Serious Play wykorzystującej klocki lego do szkolenia przyszłych przedsiębiorców.
Głównym celem warsztatów jest praktyczne przygotowanie uczestników do założenia i prowadzenia własnej firmy. Chodzi o zdobycie wiedzy i umiejętności potrzebnych do prowadzenia działalności gospodarczej. Zajęcia dają też możliwość poznania osób myślących poważnie o własnym biznesie i nawiązywania współpracy na wielu płaszczyznach.
Dużą część zajęć prowadzą eksperci- praktycy biznesu, którzy osiągnęli duży sukces. Przekazują przyszłym i początkujących przedsiębiorcom cenne wskazówki, porady i przestrogi.
– Opinie na temat zajęć, prowadzących oraz spotkań z ludźmi biznesu uzyskane od uczestników poprzednich edycji warsztatów są bardzo pozytywne – podkreśla Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ. – Sukcesem Warsztatów Biznesowych jest też duże zainteresowanie zajęciami osób spoza uczelni, nie tylko z Polski.
Poprzednia III edycja warsztatów zakończyła się rozstrzygnięciem konkursu na najlepszy biznesplan. Główną nagrodę, bon o wartości 3300 zł, otrzymał Dominik Ciurko, student informatyki z pomysłem na usługowe wykorzystanie statków powietrznych tzw. dronów.
Zapisy i szczegółowe informacje na stronie www.wb.wsiz.rzeszow.pl i w siedzibie WSIiZ, w pokoju 108.
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.





![Nocna łuna nad Iwlą. Samochód osobowy zamienił się w kulę ognia [ZDJĘCIA] pożar samochodu](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/chyrowa-pozar-samochodu-08-218x150.jpg)


![Pożar hali w zakładzie produkcyjnym na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar-czudec1-218x150.jpg)


![Prezydent Nawrocki: dzięki takim miejscom, jak hub logistyczny na Podkarpaciu, możliwa jest obrona Ukrainy [FILM & ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/001_Prezydent_Karol_Nawrocki_wizyta_port_Rzeszow_Jasionka_i_POLLOGHUB_20251202_MWB20055-218x150.webp)



![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-218x150.jpg)
![Nowy dziecięcy OIOM w Rzeszowie otwarty. To jedyne takie miejsce na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/otwarcie-oiom-rzeszow-218x150.jpg)
![Budowa nowej drogi ekspresowej na Podkarpaciu coraz bliżej. Trasa ułatwi dojazd do S19 [MAPA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/droga-ekspresowa-pogladowe-218x150.jpg)

![Dostawczak w Jeziorze Solińskim. Internauci snują teorie – nikt nie trafił [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/polanczyk-dostawczy-w-wodzie-06-218x150.png)





![Stare rury na Podwisłoczu muszą zniknąć. Rzeszów modernizuje sieć ciepłowniczą [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/Projekt-bez-nazwy-3-2-218x150.jpg)










![Kończy się sezon turystyczny w Zamku w Łańcucie. Czeka tam wyjątkowa atrakcja [ZDJĘCIE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/muzeum-zamek-lancut-storczyk-218x150.jpg)










![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-324x235.jpg)