Zdjęcie: Wypadek w Kamieniu (fot. KMP Rzeszów)
Reklama

Dramatyczne sceny rozegrały się wczoraj wieczorem w miejscowości Kamień w powiecie rzeszowskim. Około godziny 18:30 doszło tam do poważnego wypadku drogowego, w którym ucierpiało aż pięć młodych osób.

Stracił panowanie nad autem

Jak wynika z ustaleń policji, 18-letni kierowca osobowego samochodu marki Kia, jadąc ulicą Krzywa Wieś w kierunku drogi ekspresowej S19, stracił panowanie nad pojazdem.

– Wjechał do przydrożnego rowu, uderzył w betonowy przepust, po czym pojazd przewrócił się na dach – informuje podkomisarz Magdalena Żuk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Zdjęcie: KMP Rzeszów

Pięć osób rannych

Na miejscu szybko pojawiły się wezwane służby ratunkowe. Policjanci z rzeszowskiej drogówki pracowali przy zabezpieczaniu śladów i ustalaniu przyczyn wypadku aż do późnych godzin nocnych.

Zespół ratownictwa medycznego udzielił pomocy wszystkim osobom znajdującym się w pojeździe – 18-letniemu kierowcy i czworgu pasażerom w wieku od 14 do 17 lat.

Reklama

Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przetransportowani do szpitala. Stan dwóch osób określany jest jako poważny, pozostali doznali lżejszych obrażeń.

Zdjęcie: KMP Rzeszów

Przyczyną była prędkość

Policja informuje, że kierujący był trzeźwy, jednak najprawdopodobniej przyczyną wypadku była nadmierna prędkość niedostosowana do warunków jazdy. Ulica Krzywa Wieś, choć lokalna, prowadzi w stronę ruchliwej drogi ekspresowej, co może zachęcać kierowców, zwłaszcza młodych i niedoświadczonych, do przyspieszania

Z powodu działań służb ratunkowych i policyjnych utrudnienia na tym odcinku drogi trwały niemal do północy. Ruch był całkowicie zablokowany. To kolejny wypadek z udziałem bardzo młodego kierowcy, który niesie ze sobą poważne konsekwencje.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i rozwagę – szczególnie do świeżo upieczonych kierowców. Prędkość może zabijać, a nawet niewielki błąd za kierownicą może mieć dramatyczne skutki.

Czytaj więcej:

74-letni stalker z Przemyśla próbował zastrzelić znajomą. Wcześniej wysłał do niej 466 SMS-ów!

Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.

 

Reklama