Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla Rzeszowa oraz całego obszaru województwa podkarpackiego. Po krótkim ociepleniu czeka nas powrót przymrozków, które mogą być szczególnie dotkliwe dla właścicieli ogrodów, sadowników oraz kierowców parkujących „pod chmurką”.
Zgodnie z prognozami synoptyków IMGW, prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80%. Na przeważającym obszarze regionu temperatura powietrza spadnie w nocy do poziomu od -2°C do -1°C. Lokalnie termometry mogą wskazać jednak nawet -4°C.
Jeszcze zimniej będzie tuż przy ziemi. Według komunikatu IMGW, prognozowane przymrozki przy gruncie mogą osiągnąć wartości od -6°C do -2°C.
Przymrozki w Rzeszowie. Kiedy spodziewać się największych spadków?
Ostrzeżenie meteorologiczne obowiązuje w następujących godzinach: od wtorku, 21 kwietnia, godz. 23:00, do środy, 22 kwietnia, godz. 07:00.
Mieszkańcy Rzeszowa i okolic powinni zabezpieczyć rośliny wrażliwe na niskie temperatury. Należy również pamiętać, że lokalne spadki temperatury poniżej zera mogą powodować oszronienie nawierzchni dróg wczesnym rankiem, co wymaga zachowania szczególnej ostrożności od kierowców wybierających się do pracy w środę rano. (am)
Czytaj więcej:
Gwałtowne opady deszczu nadciągają na Podkarpacie. IMGW ostrzega ws. poziomu wody w rzekach
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.




![Zaginął 30-letni mieszkaniec Rzeszowa. Jego telefon milczy, trop urywa się w Hiszpanii [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zaginiony-nikodem-kobylarz4-218x150.jpg)

![Pożar karczmy w Kraczkowej. Ogień znów uderzył w znane miejsce przy trasie Rzeszów – Łańcut [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/pozar-karczma-pod-strzecha-osp-218x150.jpg)






![Rzeszów centrum odbudowy Ukrainy? Kluczowa konferencja przyciągnie światowych liderów i biznes [PROGRAM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/fijolek-konrad-rzeszow-218x150.jpg)


![Inżynieryjny majstersztyk na Podkarpaciu. Imponujący zbiornik retencyjny przy trasie S19 [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/s19-babica-jawornik-zbiornik-retencyjny3-218x150.jpg)


![Dramatyczne starcie z prawami fizyki na łuku drogi. Kolejny wypadek motocyklisty [ZDJĘCIA] motocyklista](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/motocyklist-wypadl-z-drogi-03-218x150.jpg)
![Chmielnicki Sprint pod Rzeszowem. Każdy kierowca może wystartować, trwają zapisy [PROGRAM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/chmielnicki-sprint2026-218x150.jpg)






![Zrób zakupy i bezpłatnie sprawdź stan zdrowia. „Zdrowie pod Kontrolą” w sobotę w Galerii Rzeszów [ZDJĘCIA] zdrowie pod kontrolą galeria rzeszów](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zdrowie-pod-kontrola-03-218x150.jpg)


![W hołdzie nauczycielce z Rzeszowa. Wyjątkowa ławeczka w Ogrodach Bernardyńskich [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/aaaaaa-218x150.jpg)
![Ogólnopolska parada „Turki 2026” na Podkarpaciu. Impreza przyciągnęła tłumy [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/turki55-218x150.jpg)
![Partyzanci znalezieni w podkarpackim lesie doczekają się pochówku. Zginęli z rąk Niemców [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/szczatki-partyzantow5-218x150.jpg)

![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)











![Zrób zakupy i bezpłatnie sprawdź stan zdrowia. „Zdrowie pod Kontrolą” w sobotę w Galerii Rzeszów [ZDJĘCIA] zdrowie pod kontrolą galeria rzeszów](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zdrowie-pod-kontrola-03-324x235.jpg)
