Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News
Reklama

Są już dostępne formularze dla mieszkańców, którzy mieszkają w obrębie dwóch nowych stref płatnego parkowania na osiedlach 1000-lecia i Grota-Roweckiego.

Strefy na obu osiedlach zaczną działać od 1 października. W ubiegłym tygodniu rozpoczął się montaż parkomatów. Mieszkańcy 1000-lecia i Grota-Roweckiego mogą już wykupywać abonament. Wnioski o wydanie abonamentu są TUTAJ (dla osoby niepełnosprawnej), TUTAJ (dla mieszkańca), TUTAJ (zwykły) i TUTAJ (pojazdu hybrydowego).  

Opłata za abonament miesięczny dla mieszkańców wynosi 10 zł za pierwszy i drugi samochód, każdy kolejny – 100 zł. – Abonament miesięczny dla wszystkich, w tym również dla przedsiębiorców, prowadzących działalność na terenie strefy płatnego parkowania kosztuje 150 zł – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z rzeszowskiego magistratu

Wniosek o abonament należy składać w Miejskiej Administracji Targowisk i Parkingów przy ul. Ks. Jałowego 23A w Rzeszowie. Oprócz wniosku, konieczny jest też dowód rejestracyjny pojazdu, zaświadczenie o zameldowaniu lub umowa najmu oraz dokument, poświadczający rozliczanie podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz gminy miasta Rzeszów.

Roczne dochody z opłat w strefie płatnego parkowania wynoszą ok. 1,5 mln zł. Tylko w tym roku do końca lipca miasto na strefie zarobiło 250 tys. zł. W ciągu ostatnich dwóch lat ratusz w strefę zainwestował 19,6 mln zł. Strefa w Rzeszowie działa od 2016 roku. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: