Zdjęcie: Twitter.com / Prezydent Biden

W piątek rzeszowska policja przesłuchała osobę, która powiadomiła służby o groźbie zamachu na prezydenta USA Joe Bidena – dowiedział się Rzeszów News.

Groźba zamachu na amerykańskiego prezydenta pojawiła się pod naszym postem na Facebooku, w którym zapowiedzieliśmy piątkową wizytę Joe Bidena w Rzeszowie. Jeden z internautów napisał: „Szykujemy AWP na tą istotę” (pisownia oryginalna). AWP (Arctic Warfare Magnum) jest bronią snajperską, zabija jednym strzałem. 

Internauci szybko ustalili, że autor komentarza jest działaczem „Młodych dla Wolności”, to młodzieżówka partii KORWiN. O groźbie zamachu na Joe Bidena powiadomiono Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Ta, jak dotychczas, nie odpowiedziała na nasze pytania w tej sprawie, milczy też Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Inna osoba powiadomiła także policję. – Należało to zrobić, gdy ktoś grozi użyciem broni, nieważne, czy wobec prezydenta, czy sąsiada – mówi nam pan Konrad, który jeszcze w piątek ma być w tej sprawie, jako zgłaszający, przesłuchiwany w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie przy ulicy Jagiellońskiej. 

Nadkom. Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie, potwierdza, że takie czynności są planowane. Kryminalni namierzyli także autora komentarza z groźbami. – To 17-latek z Płocka. Twierdzi, że komentarz był żartem. Materiały w tej sprawie przekażemy do Płocka, bo tam został zamieszczony komentarz – mówi nadkom. Szeląg. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Przesłuchanie osoby, która powiadomiła policję, trwało kilkadziesiąt minut, zakończyło się ok. godz. 15:00. – Złożyłem zawiadomienie o podejrzeniu o popełnieniu przestępstwa – powiedział nam po wyjściu z komendy pan Konrad. 

Joe Biden w piątek przylatuje do Polski w związku z trwającą od ponad miesiąca rosyjską inwazją na Ukrainę. Swoją wizytę prezydent USA rozpoczyna od Rzeszowa, gdzie wyląduje na lotnisku w Jasionce. Miał go przywitać prezydent RP Andrzej Duda. Tymczasem, jak podało Radio Zet, tak się nie stanie. 

„Jak nieoficjalnie dowiaduje się Radio ZET, samolot z Andrzejem Dudą na pokładzie wystartował z Warszawy do Rzeszowa, ale zawrócił i awaryjnie lądował na lotnisku Chopina” – podała na Twitterze rozgłośnia. 

 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama