Fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciu Adam Dziedzic, poseł PSL

Dopiął swego! Adam Dziedzic z PSL zebrał ludzi, którzy wystartują w wyborach do Rady Miasta Rzeszowa. On sam powalczy o fotel prezydenta stolicy Podkarpacia.

W poniedziałek, 4 marca, mija termin rejestracji list z kandydatami w wyborach samorządowych, które odbędą sie 7 kwietnia.

Adam Dziedzic, były wójt podrzeszowskiej Świlczy, dziś poseł PSL i lider podkarpackich struktur partii, już 16 lutego zapowiedział, że będzie walczył o fotel prezydenta Rzeszowa

Jednej drużyny nie będzie

Przez ostatnie dwa tygodnie trwały spekulacje, czy zapowiedź Dziedzica jest tylko i wyłącznie grą wyborczą. Trzy lata temu ludowcy bowiem poparli Konrada Fijołka.

W przedterminowych wyborach na prezydenta Rzeszowa w 2021 roku PSL chciało, by ich kandydatem był Edward Słupek, prezes spółdzielni mieszkaniowej „Zodiak”. 

Finalnie ludowcy postawili na Fijołka, podobnie jak cała ówczesna opozycja demokratyczna: Koalicja Obywatelska, Nowa Lewica i Polska 2050 Szymona Hołowni. 

W zbliżających się wyborach Konrad Fijołek chciał powtórzyć historię sprzed trzech lat – dostał poparcie Nowej Lewicy, KO i Polski 2050. Czekał na decyzję władz PSL. 

– Byłoby znakomicie, gdybyśmy nadal byli w jednej drużynie – mówił w ubiegłym tygodniu  Konrad Fijołek, który ponad tydzień temu prowadził jeszcze negocjacje z ludowcami. 

Komplet kandydatów 

Okazały się bezowocne, bo Adam Dziedzic w poniedziałek (4 marca) w Rzeszowie, w siedzibie PSL, zapewnił, że wystartuje w wyborach na prezydenta Rzeszowa. 

W poniedziałek po południu ludowcy mają złożyć dokumenty o zarejestrowanie swoich kandydatów w wyborach do Rady Miasta Rzeszowa. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

To warunek, aby wystartować w wyborach na prezydenta – kandydat musi zarejestrować listy z kandydatami do rady miasta w co najmniej połowie okręgów. W Rzeszowie są cztery.

Dziedzic w poniedziałek zapowiedział, że komitet ludowców wystawi swoich kandydatów we wszystkich czterech okręgach, w których do zdobycia jest 25 mandatów. 

– Na listach będzie komplet kandydatów [33 – przyp. red.]. Zebraliśmy kilka tysięcy podpisów – mówił w poniedziałek Adam Dziedzic.  

Członek PSL na liście KO

Kto wystartuje z list PSL? Adam Dziedzic w poniedziałek nie chciał tego ujawnić przed rejestracją list, prezentację kandydatów zapowiedział na wtorek, 5 marca. 

Co ciekawe, jak ustaliliśmy nieoficjalnie, na listach PSL nie będzie ani jednego członka PSL, Dziedzic to potwierdza. – To jest komitet wyborczy wyborców – tłumaczył Dziedzic.

– To ludzie Joe Bidena – śmieją się nasi rozmówcy związani z Trzecią Drogą, gdy pytamy ich, czy wiedzą, kogo Dziedzic ma na listach do rady miasta.   

Ludzie Polski 2050, która z PSL tworzy Trzecią Drogę, w wyborach do Rady Miasta Rzeszowa znajdą się na listach Rozwoju Rzeszowa Konrada Fijołka. 

Co jeszcze ciekawsze, rzeszowski działacz PSL i radny Rzeszowa Mateusz Maciejczyk będzie startował do rady miasta z listy… Koalicji Obywatelskiej

– Ma pełne poparcie z naszej strony – wypalił w poniedziałek Dziedzic. – Absolutnie nie czuję żadnego dyskomfortu, żyjemy w wolnym świecie, jest demokracja. Konfliktu nie widzę. 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama