Fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciu Konrad Fijołek

Podkarpackie struktury Nowej Lewicy udzieliły jednogłośnie poparcia Konradowi Fijołkowi w nadchodzących wyborach na prezydenta Rzeszowa. 

Rada Wojewódzka Podkarpackiej Nowej Lewicy uchwałę o poparciu Konrada Fijołka podjęła w miniony czwartek (22 lutego). Przyjęto ją poprzez aklamację, jednogłośnie, bez konieczności głosowania. 

To pierwsze oficjalne poparcie partii politycznej, jakie otrzymał Konrad Fijołek przed wyborami samorządowymi, które odbędą się 7 kwietnia. „Nie zmarnuję Waszego wsparcia ” obiecał w piątek (23 lutego) w serwisie X (dawny Twitter) Fijołek. 

 

„Gwarant profesjonalizmu”

Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały Nowej Lewicy, do której dotarł Rzeszów News, „zbliżające się wybory samorządowe dają nadzieję na kontynuację w Rzeszowie władzy, która naprawdę słucha głosu mieszkanek i mieszkańców”.

„Konrad Fijołek podczas swojej prezydentury udowodnił, że wie o tym, że Rzeszów musi być miastem tworzonym dla wszystkich, niezależnie od wieku, płci, zasobności portfela czy stopnia sprawności” – czytamy w uchwale. 

Nowa Lewica jest przekonana, że „kontynuacja prezydentury przez Konrada Fijołka to gwarancja”, że w zarządzaniu Rzeszowem „będzie łączył profesjonalizm oraz wartości bliskie Lewicy [Konrad Fijołek w przeszłości należał do SLD – przyp. red.]”. 

NL chce, by jej głos „głośno wybrzmiewał w stolicy województwa”.

„By miasto rozwijało się gospodarczo i jednocześnie pozostało miastem wrażliwym na wykluczenie, miastem zielonym ze sprawnym transportem publicznym oraz z infrastrukturą dostosowaną do potrzeb seniorów i osób z niepełnosprawnościami” – czytamy dalej. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Chcemy, by Rzeszów był miastem nowoczesnej edukacji, które jednocześnie troszczy się o zdrowie swoich mieszkańców. Marzymy o mieście, które dostrzega ludzkie problemy i jest przygotowane na wyzwania związane z szybkim starzeniem się społeczeństwa” – dodano.

NL wierzy, że Fijołek „sprosta wyzwaniom współczesności, nie zatracając przy tym wrażliwości właściwej Lewicy”. „Prezydentura Konrada Fijołka pozwoli na realizację postulatów i programy podkarpackiej i rzeszowskiej Nowej Lewicy” – podkreślono na koniec.

Nie mogło być inaczej. Lewica zawsze z sercem dla Rzeszowa” – napisała w serwisie X Patrycja Pawlak-Kamińska, współprzewodnicząca rzeszowskich struktur NL. 

 

Bez szerokiego poparcia?

Nowa Lewica poparła Konrada Fijołka także w 2021 roku podczas przedterminowych wyborów na prezydenta Rzeszowa. Fijołek dostał wtedy wsparcie całej ówczesnej opozycji demokratycznej, również Koalicji Obywatelskiej, PSL i Polski 2050 Szymona Hołowni.

W tegorocznych wyborach wszystko może się jednak odwrócić. Poparcia Fijołkowi nie chce udzielić lokalna Koalicja Obywatelska (stawia na Marcina Deręgowskiego), kandydatem PSL na prezydenta ma być Adam Dziedzic, nie wiadomo jeszcze, co zrobi Polska 2050. 

Start w wyborach na prezydenta Rzeszowa, oprócz Konrada Fijołka i Adam Dziedzica, zapowiedzieli już też: Waldemar Szumny (PiS), dr Jacek Strojny (Razem dla Rzeszowa)Karolina Pikuła (Konfederacja) i Jacek Ćwięka (b. działacz Konfederacji).

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama