Zdjęcie: Podkarpacki Urząd Marszałkowski w Rzeszowie
Reklama

Stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju objął Adam Hamryszczak, dotychczasowy dyrektor Departamentu Zarządzania RPO w Podkarpackim Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie.

Informacje o nominacji dla Hamryszczaka potwierdziło Ministerstwo Rozwoju. – Jeszcze nie został mu przydzielony zakres obowiązków ze względu na trwające prace nad podziałem resortu – usłyszeliśmy w piątek w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju.

Adam Hamryszczak ma 36 lat, skończył prawo na Uniwersytecie Rzeszowskim i zarządzanie na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W urzędzie marszałkowskim w Rzeszowie odpowiadał za wydawanie pieniędzy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Hamryszczak w Departamencie Zarządzania Regionalnego RPO pracował od 2013 r. Z urzędem jest związany od 2008 r. Wtedy zaczął pracę w Departamencie Wspierania Przedsiębiorczości. W 2013 r. awansował na wicedyrektora Departamentu Zarządzania Regionalnego RPO, w lipcu 2014 r. został dyrektorem.

Adam Hamryszczak to kolejna osoba związana z Podkarpaciem, która po wyborach parlamentarnych dostała ważne stanowisko w Warszawie. Wcześniej wiceministrem ds. rozwoju został Jerzy Kwieciński, który był ekspertem BCC i członkiem Gospodarczego Gabinetu Cieni, utworzonego przez Business Centre Club. Kwieciński w latach 2005-2008 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego.

Od 1 grudnia wiceministrem nauki został Aleksander Bobko, rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego. Z kolei marszałkiem Sejmu został Marek Kuchciński z Przemyśla, lider PiS na Podkarpaciu.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: