Zdjęcie: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
Reklama

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Rzeszowa-Jasionki zatrzymali troje obywateli Afganistanu za nielegalne przekroczenie granicy państwa. 24-letni obywatel Węgier usłyszał zarzut pomocnictwa. 

W niedzielę (20 września) w Rzeszowie pogranicznicy podczas wspólnego patrolu z policjantami skontrolowali pojazd na słowackich numerach rejestracyjnych. Kierowca legitymował się węgierskim paszportem, natomiast troje siedzących z tyłu pasażerów (kobieta i dwoje dzieci) nie miało żadnych dokumentów potwierdzających tożsamość.

Mundurowi ustalili, że cudzoziemcy w tym samym dniu przekroczyli granicę ze Słowacji do Polski i na terytorium RP przebywają nielegalnie. – Kobieta tłumaczyła, że jest obywatelką Afganistanu i wraz z dziećmi chciała przedostać się do rodziny w Niemczech – poinformowała mjr Elżbieta Pikor, rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. 

Kierowcę zatrzymano i postawiono mu zarzut pomocnictwa w nielegalnym przekroczeniu granicy państwowej, do którego się przyznał. Teraz czeka go kara 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem na 2 lata. Kobieta z dwójką dzieci, decyzją sądu, została umieszczona w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie na 3 miesiące.

Od początku 2020 roku funkcjonariusze BOSG zatrzymali już 91 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy i Słowacji do Polski w celach migracyjnych.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: