Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News
Reklama

Szukacie ochłody w upalne dni? Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie uruchomiło kurtynę wodną na Rynku.

Od kilka dni w całej Polsce mamy afrykańskie upały. W piątek w Rzeszowie jest 29 st. Celsjusza, żar z nieba będzie się lał także w nachodzący weekend. Dlatego rzeszowski MPWiK, wzorem poprzednich lat, na Rynku uruchomił kurtynę wodną pod którą można się schłodzić. 

Kolejna kurtyna pojawi się na bulwarach, gdzie w niedzielę odbędzie się 14. Półmaraton Rzeszowski.

– Zaproponujemy uczestnikom i kibicom dwie kurtyny wodne. Ustawione będą w okolicy parkingu przy hali Podpromie i Mostu Zamkowego. Niedaleko naszych studni, na których znajdują się wizerunki rzeszowskich artystów – mówi Dariusz Szydełko, kierownik Działu Sieci Wodno-Kanalizacyjnych MPWiK.

Kurtyny będą ustawione w tym miejscu na czas trwania biegu, od godz. 7:00 do 11:00. Potem zostaną przeniesione. – Jeszcze podczas weekendu kurtyna zostanie także ustawiona na bulwarach w okolicy kładki dla pieszych i rowerzystów – mówi Dariusz Szydełko.

MPWiK zapowiada kolejne ułatwienia dla mieszkańców, które pomogą im przetrwać falę upałów. Podczas Europejskiego Stadionu Kultury (25-27 czerwca) MPWiK zorganizuje stanowiska z wodą do schładzania się i umycia.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Zakład Uzdatniania Wody, który ma specjalne urządzenie do workowania wody pitnej, także zabezpieczy uczestników i kibiców, którzy zjawią się na półmaratonie. – Mamy przygotowane na tę okoliczność 900 l wody pitnej w litrowych woreczkach – mówi Kazimierz Przerwanek, kierownik Zakładu Uzdatniania Wody MPWiK.

– Rozdajemy wodę zdatną do picia, która posiada wszystkie wymagane atesty i pozwolenia. Wodę dostarczymy do dwóch punktów rozdawania. To miejsce przy przystani Marina w okolicy Lisiej Góry oraz okolice stadionu miejskiego przy ścieżce rowerowej. Woda będzie także rozlewana przez organizatorów biegu do specjalnych kubeczków dla uczestników biegu – mówi Kazimierz Przerwanek

Przypominamy też, że od 12 czerwca czynne są baseny Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy ks. Jałowego, a od 5 czerwca miejskie kąpielisko Żwirownia przy ul. Kwiatkowskiego.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama