Agencje towarzyskie w mieszkaniach. CBŚP rozbiło gang sutenerów [FOTO, VIDEO]

0
Reklama

Rzeszowscy funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która na terenie całego kraju zajmowała się prowadzeniem agencji towarzyskich w mieszkaniach. 

 

Akcja policjantów CBŚP została przeprowadzona w północnej części kraju – w Gdańsku, Słupsku i Szczecinie. O kierowanie grupą przestępczą są podejrzani 32-letnia Judyta H. z Gdańska i 45-letni Piotr N. z pomorskiej miejscowości Kolbudy. 

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje pomorski oddział Prokuratury Krajowej. Jej szefowa Olimpia Gapanowicz powiedziała nam, że rozbicie gangu sutenerów jest efektem wielomiesięcznej operacyjnej pracy rzeszowskiego CBŚP. 

– Śledztwo w zasadzie zaczynamy – mówi nam prokurator Gapanowicz.  

W operacji rozbicia gangu sutenerów uczestniczyło blisko 130 policjantów. Oprócz funkcjonariuszy CBŚP w Rzeszowie, w akcji brali udział policjanci z komend wojewódzkich z Gdańska i Szczecina, pomorscy kontrterroryści, funkcjonariusze z Olsztyna i Gorzowa Wlkp.

Z ustaleń śledczych wynika, że grupa przestępcza, zajmująca się czerpaniem korzyści z cudzego nierządu, działała w latach 2018-2020 na terenie Pomorza, Podkarpacia, Dolnego Śląska i Wielkopolski. 

– W kilkunastu agencjach towarzyskich, funkcjonujących w wynajmowanych mieszkaniach mogło „pracować” kilkadziesiąt kobiet świadczących usługi. Kobiety werbowane były za pośrednictwem m.in. portali internetowych – informuje Centralne Biuro Śledcze Policji. 

Sutenerzy organizowali kobietom miejsca pracy, zapewniali im ochronę, przygotowywali ofert reklamowe. W zamian prostytutki oddawały swoim „pracodawcom” połowę zarobionych pieniędzy. W agencjach w większości „pracowały” Polki. 

Piotr N. (dowódca gangu) był wielokrotnie karany. Do rozbicia grupy zaangażowano bardzo dużą ilość policjantów z uwagi na bogatą przeszłość kryminalną przestępców, ich bezwzględność i powiązania z liderami czołowych grup przestępczych w kraju. 

W Gdańsku, Słupsku oraz Szczecinie zatrzymano 5 osób w wieku od 24 do 45 lat. Policjanci zlikwidowali też kilka agencji towarzyskich, które w ostatnim czasie działały w Gdańsku. 

W trakcie przeszukań m.in. agencji i mieszkań policjanci zabezpieczyli amunicje do broni ostrej, atrapę broni palnej, maski, kominiarki oraz niebezpieczne narzędzia: maczety, pałki teleskopowe, kije bejsbolowe oraz noże.

Ponadto, funkcjonariusze zabezpieczyli kilkanaście telefonów komórkowych podejrzanych, zapiski i dokumenty rozliczeniowe oraz gotówkę. Na poczet przyszłych kar przejęto blisko 150 tys. zł.

Cztery osoby w pomorskim oddziale Prokuratury Krajowej usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Piotr N. i Judyta H. są podejrzani o kierowanie gangiem sutenerów. Trzy osoby zostały aresztowane na trzy miesiące. 

CBŚP twierdzi, że sprawa ma charakter rozwojowy. – Nie wykluczamy kolejnych zatrzymań – zapowiadają śledczy.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: