Zdjęcie: KWP Rzeszów
Reklama

Zarzut znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjanta usłyszał 35-letni kierowca BMW. Mężczyzna był agresywny podczas kontroli i nie chciał podać swoich danych.

W poniedziałek około godz. 14:30 na al. Solidarności w Przemyślu funkcjonariusze przemyskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę BMW. – Mężczyzna odmówił okazania dokumentów, policjanci poinformowali go o obowiązku ustalenia jego tożsamości w komendzie – relacjonuje Marta Fac, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

35-latek zmienił zdanie i podał policjantom swoje dane, ale nie miał przy sobie żadnych dokumentów, które poświadczyłyby jego tożsamość. Nie miał również dokumentów pojazdu. Policjanci poprosili o potwierdzenie tożsamości kierowcy BMW jadącego z nim pasażera.

– Prośba ta zdenerwowała kierowcę BMW, zaczął się zachowywać agresywnie i obrażać policjantów. Mężczyzna nie reagował na polecenie funkcjonariusza o zachowanie spokoju, ponadto popchnął go i zaczął uciekać. Został szybko zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie potwierdzono jego tożsamość – twierdzi Marta Fac.

Mieszkaniec Przemyśla usłyszał zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Ponadto, 35-latek został ukarany 150-złotowym mandatem za brak wymaganych dokumentów podczas kontroli oraz 500-złotym mandatem za niepodanie swoich danych osobowych podczas kontroli.

Mężczyzna wkrótce stanie przed sądem.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama