Reklama

7 lutego (sobota) w Rzeszowie odbędą się I Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego we Wspinaczce Sportowej. Wystąpią reprezentacje największych podkarpackich uczelni, ale też będzie kategoria „open”.

– Spodziewamy prawie 100 uczestników – informuje Arkadiusz Mach, jeden z organizatorów mistrzostw.

Zawody odbędą się na ściankach Politechniki, gdzie zawodnicy będą pokonywać drogi z rosnącą trudnością, oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie najlepsi zawodnicy będą „biec” po 8-metrowej ścianie poniżej 4 sekund.

– To pierwsza tego typu impreza na Podkarpaciu. Tradycyjnie finały odbędą się przy dynamicznej muzyce i atrakcyjnej oprawie wizualnej – zapowiada Arkadiusz Mach.

Oprócz podkarpackich studentów w zawodach będą mogli wziąć udział wszyscy w ramach kategorii „open”. Zawodnicy w tej kategorii muszą wpłacić 20 zł wpisowego. Wpłata w biurze w dniu zawodów.

Zawodnicy reprezentujący podkarpackie uczelnie zostaną zgłoszeni przez swoje Kluby Uczelnianie AZS. Pozostali zawodnicy mają czas zgłoszenia do 5 lutego. Trzeba wypełnić formularz dostępny TUTAJ. Regulamin AMWP dostępny jest TUTAJ, a TUTAJ regulamin kategorii „open”.

PROGRAM IMPREZY

Ściana Wspinaczkowa Politechniki Rzeszowskiej, ul. Poznańska 2A

– 9:00 – odprawa techniczna

– 9:30 – start konkurencji „na trudność”

– 13:30 – koniec konkurencji „na trudność”

Ściana Wspinaczkowa CSiR Uniwersytetu Rzeszowskiego, ul. Kasprowicza 1

– 16:30 – start konkurencji „na czas”

– 18:00 – finały

– 19:30 – dekoracja zawodników

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: