Zdjęcie: KWP Rzeszów
Reklama

Od rana na podkarpackich drogach policjanci prowadzą akcję pod kryptonimem „Andrzejki”. Szczególną uwagę zwracają na stan trzeźwości kierowców.

Akcja rozpoczęła się o godz. 6:00 rano i potrwa do rana w czwartek (1 grudnia). Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie twierdzi, że jej celem poprawa bezpieczeństwa na drogach naszego województwa.

Data policyjnej akcji pod kryptonimem „Andrzejki” jest nieprzypadkowa, bo przypada w dniu popularnych imienin.

– W wyznaczonych punktach na drogach policjanci sprawdzają m.in. trzeźwość kierowców. Ich głównym celem jest wyeliminowanie z ruchu tych, którzy mimo, że pili alkohol, zdecydowali się usiąść za kierownicą – poinformowała KWP w Rzeszowie.

Funkcjonariusze będą także zwracać uwagę na stan techniczny samochodów, korzystanie z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz inne wykroczenia. 

Policja przypomina, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila) to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienie wolności, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów od roku do 10 lat. 

– Jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce kierować, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę „pijanemu” kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze – podkreśla podkarpacka policja.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

  1. Co to za akcje? W USA jest nie do pomyślenia aby policja badała trzeźwość kierowców. Nawet jak po zatrzymaniu za wykroczenie podejrzewają że kierowca jest pod wpływem , proponują eskortę do miejsca zamieszkania. To ja odpowiadam za skutki spowodowane pod wpływem alkoholu. I wtedy jest przerąbane.

Comments are closed.