Zdjęcie: KWP Rzeszów
Reklama

Jedna osoba zginęła, 9 zostało rannych – to bilans pięciu wypadków, do których doszło w piątek na podkarpackich drogach. Do środy funkcjonariusze będą prowadzić akcję „Boże Narodzenie 2018”.

Do tragicznego wypadku doszło ok. godz. 20:00 w Zwierniku w powiecie dębickim. 40-letni mężczyzna został potrącony przez 42-letniego kierowcę mercedesa, który odjechał z miejsca zdarzenia. W sobotę stawił się do komisariatu policji, a potem trafił do aresztu. 

W piątek podkarpaccy policjanci rozpoczęli na drogach akcję „Boże Narodzenie 2018”, która potrwa do drugiego dnia świąt – 26 grudnia. Głównym celem akcji jest ułatwianie ruchu pojazdów na głównych drogach naszego województwa.

W przypadku utrudnień, samochody będą kierowane na objazdy, a w razie potrzeby policjanci będą ręcznie kierować ruchem. Szczególną uwagę zwracają na wykroczenia, które są główną przyczyną wypadków:

– przekraczanie dopuszczalnej prędkości,

– nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu,

– niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa,

– nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych

Na drogach jest więcej policyjnych radiowozów, wyposażonych w wideorejestratory. Policjanci sprawdzają także stan trzeźwości kierowców. W piątek funkcjonariusze ujawnili ośmiu kierowców na „podwójnym gazie”. 

Policja apeluje o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Funkcjonariusze przypominają, że 25 i 26 grudnia od godz. 8:00 do 22:00 będzie obowiązywał zakaz ruchu dla pojazdów powyżej 12 ton.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama