Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

W piątek na podkarpackich drogach ruszyła policyjna akcja “Ostatni weekend wakacji”. Potrwa do niedzieli. Kierowcy muszą się spodziewać częstszych kontroli. 

Więcej policyjnych patroli od piątku jest na drogach w całym kraju. Funkcjonariusze drogówki na głównych trasach, a także tych wjazdowych i wyjazdowych z miast, czuwają nad bezpieczeństwem. 

Jak poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, podkarpaccy funkcjonariusze będą wysyłani na te drogi, gdzie ruch jest największy, by zapewnić jego płynność.

– Będą ułatwiać jazdę, organizować objazdy oraz ręcznie kierować ruchem, gdy pojawią się zatory czy utrudnienia związane choćby ze zdarzeniami drogowymi – przekazuje KWP w Rzeszowie. 

Policjanci zdecydowanie reagują na przypadki brawurowej jazdy, nieprawidłowego wyprzedzania wolniej jadącej kolumny pojazdów, czy wymuszanie pierwszeństwa przejazdu.

Policjanci będą również zwracać uwagę na stan techniczny samochodów oraz pasażerów – zwłaszcza dzieci – czy mają zapięte pasy bezpieczeństwa, czy siedzą w fotelikach. Kierowcy muszą się liczyć z kontrolą stanu trzeźwości. 

Na drogach jest więcej zarówno oznakowanych, jak i nieoznakowanych radiowozów, są one wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: