Zdjęcie: ETC

ETC Mystique dziś (12 listopada) na antenie TVN będzie walczyć o jedno z dwóch miejsc w finale popularnego programu „Mam Talent” w TVN. Trzymamy kciuki!<!–more–>

Już dziś na antenie TVN w dziewiątej edycji „Mam Talent” o ostatnie dwa wolne miejsca w wielkim finale będzie rywalizować m.in. rzeszowski zespół ETC Mystique, który tworzą: 16-letnia Wiktoria Kloc, 15-letnia Aleksandra Szczypek oraz 17-letnia Wiktoria Wilk.

Dziewczyny trenują akrobatykę powietrzną od 5-6 lat. Znają się z treningów w sekcji akrobatycznej, przyjaźnią się i ze sobą bardzo zżyte.

Trio specjalizuje się w gimnastyce sportowej naziemnej i powietrznej. Dziewczyny ćwiczą w Towarzystwie Gimnastycznym „Sokół” w Rzeszowie i z „Elite Talent Club” pod okiem Grzegorza Bielca, jedynego trenera w kraju, którego podopieczni aż trzykrotnie znaleźli się w finale „Mam Talent”: duet żeński Jadzia i Dominika (2009), Trio ETC (2012) i para mieszana Delfina i Bartek (2012 – zwycięzcy 5. edycji programu).

Młode gimnastyczki mają  już na swoim koncie sukcesy. Wiktoria Kloc zdobyła 3. miejsce w Grand Prix Polski w akrobatyce sportowej w kat. 13-19 lat. Wiktoria brała już udział w „Mam Talent”. W trakcie trzeciej edycji wystąpiła z układem na szarfie.

Aleksandra Szczypek zajęła 2. miejsce w Pucharze Polski, III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w akrobatyce sportowej w kat. 13-19 lat, ma też kilka medali z międzynarodowych zawodów akrobatycznych w dwójce mieszanej.

Wiktora Wilk znalazła się tuż za podium podczas Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy w akrobatyce sportowej w kat. 11-16 lat. Wiktoria jest córką Rafała Wilka, byłego rzeszowskiego żużlowca, a teraz dwukrotnego mistrza paraolimpijskiego z Londynu i dwukrotnego mistrza świata w handbike’u.

Gimnastyczkom można kibicować dziś o godz. 20:00. Oceniać je będzie trzyosobowe jury: Agnieszka Chylińska, Małgorzata Foremniak i Agustin Egurrola. Program prowadzą: Marcin Prokop i Szymon Hołownia. Nagrodą dla zwycięzców „Mam Talent” jest 300 tys. zł.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama