„Aktualności” TVP3 Rzeszów w nowej odsłonie. Stare studio zdemontowane

3
Reklama

Nowa scenografia i nowa czołówka – tak od 1 stycznia prezentują się „Aktualności”, główny program informacyjny TVP Rzeszów . Zmieniły się także oprawy graficzne pozostałych audycji informacyjnych – m.in. wiadomości sportowych i prognozy pogody.

 

Montaż nowej scenografii rozpoczął się tuż po świętach i trwał do 1 stycznia. Stare studio zdemontowano i zastąpiono nowym. Za plecami prezentera pojawiło się nowe tło imitujące ścianę monitorów. Pojawił się także nowy stół umożliwiający rozmowę z większą liczbą gości. Podniesiony do wysokości studia horyzont wraz z błyszczącą podłogą sprawiły, że jest ono bardziej przestronne.

– Nad nową wizualizacją „Aktualności” pracowaliśmy od dłuższego czasu. Po wielkim sukcesie naszego programu, którym była główna nagroda Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych Telewizji Polskiej 2016, doszliśmy do wniosku, że zasługuje on na lepszą i nowocześniejszą oprawę – mówi Józef Matusz, dyrektor – redaktor naczelny TVP3 Rzeszów.

– Tworząc nowy wizerunek współpracowaliśmy ze specjalistami, którzy pomogli nam połączyć nowoczesność z funkcjonalnością. Mamy nadzieję, że nowa scenografia i grafika szybko zyska aprobatę widzów i stanie się wizytówką stacji – dodaje Matusz.

W nowym roku godziny nadawania „Aktualności” pozostają bez zmian (18:30, 20:00, 21:30). TVP Rzeszów zapowiada, że będzie więcej interwencji. Do tej pory pojawiały się one w czwartki. W nowym roku blok interwencyjny także w każdy wtorek. 

„Aktualności” to od ponad 20 lat sztandarowy program TVP Rzeszów. Z badań telemetrycznych wynika, że każdego dnia śledzi je ponad 100 tys. osób. To jeden z najlepszych wyników w Polsce.

W 2016 roku podczas odbywającego się w Łodzi  23. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych Telewizji Polskiej „Aktualności” Telewizji Rzeszów otrzymały z rąk prezesa Jacka Kurskiego Grand Prix w kategorii „Najlepszy program informacyjny”. Rzeszowski dziennik okazał się najlepszy spośród wszystkich 16 programów przygotowywanych przez ośrodki regionalne TVP.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

3 KOMENTARZE

Comments are closed.