Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

Kino Helios w Rzeszowie przy al. Powstańców Warszawy 14 zaprasza na film „Alcarràs” – w poniedziałek (26 grudnia) w ramach cyklu Kina Konesera.

„Alcarràs” to opowieść wypełniona nostalgiczną aurą końca lata i szerzej – małego końca świata, który znika w obliczu galopującej cywilizacji. W nagrodzonym Złotym Niedźwiedziem „Alcarràs” śledzimy blaski i cienie codziennego życia wielopokoleniowej rodziny z tytułowej wioski, która staje w obliczu utraty swojego gospodarstwa.

„Alcarràs” pełne jest intensywnych smaków i zapachów, które przywodzą na myśl choćby „Tamte dni, tamte noce” Luki Guadagnina i ma w sobie znaną z „Lata 1993” (pamiętnego debiutu Carli Simón) autobiograficzną szczerość, ciepło i dyskretne poczucie humoru. W obu filmach umieszczenie w centrum dziecięcych bohaterów pozwoliło także na nadanie waloru niezwykłości pozornie błahym i codziennym wydarzeniom.

Kameralne „Alcarràs” wykracza jednak poza ramy intymnego portretu rodziny i kieruje nasz wzrok również na palące problemy współczesności. Spokój prowincjonalnego świata zostaje tu bezpowrotnie zaburzony przez agresywne wtargnięcie postępu technologicznego. W obliczu tych wydarzeń bohaterowie muszą dokonać wyboru, który zaważy na ich dalszym losie. Co zwycięży: pragmatyzm czy idealizm?

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

„Alcarràs” jest hiszpańskim kandydatem do Oscara. W rzeszowskim Heliosie (al. Powstańców Warszawy 14), film zobaczycie w poniedziałek (26 grudnia), o godz. 18:00. Bilety do kupienia na helios.pl

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama