Zdjęcie: Pixabay

Należą ci się, ale ojciec dziecka zapomina je wypłacać? Należą ci się, ale nie wiesz, jak się o nie ubiegać? Jeśli tak, to koniecznie przyjdź w czwartek 14 grudnia do rzeszowskiego magistratu na spotkanie „Alimenty to nie prezenty”.

Wiesz, że w Polsce ponad 1 mln dzieci nie otrzymuje alimentów? Należą ci się alimenty, ale nie wiesz, co zrobić, by je otrzymać? A może masz problem z ich ściąganiem? Jeśli na któreś z pytań odpowiedziałaś/eś „tak” to w czwartek (14 grudnia) o godz. 17:00 warto pojawić się w ratuszu. Dlaczego? Bo Podkarpacka Rada Programowa Kobiet organizuje spotkanie pod hasłem „Alimenty to nie prezenty”, którego celem jest  poruszenie właśnie tematyki alimentacyjnej.

W spotkaniu, które trwać będzie od 17:00 do 19:00, wezmą udział tacy prelegenci jak: Patricia Mitro – prawnik i mediator sądowy, socjolog – Katarzyna Żółty-Martens, Magdalena Koryl – pełnomocniczka Kongresu Kobiet na Podkarpaciu, Joanna Buława – mediator sądowy, Arkadiusz Korbelak – adwokat, Stanisław Różański – przewodniczący rzeszowskiej Izby Komorniczej, komornik sądowy przy Sądzie Rejonowym w Rzeszowie oraz przedstawiciel Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

Ponadto od 18:00 do 19:00 będą prowadzone konsultacje prawnicze dla zainteresowanych. Udziału w wydarzeniu jest bezpłatny, ale należy go potwierdzić drogą elektroniczną: prawnikon@op.pl

Tematy podczas spotkania: 

– Rola Podkarpackiej Rady Programowej Kobiet w pomocy kobietom

– Skala nie alimentacji w Polsce i na Podkarpaciu

– Alimenty – jak je uzyskać. Omówienie nowelizacji przepisów prawnych

– Alimenty – rola MOPS oraz prawa i obowiązki osób uprawnionych do uzyskania alimentów

– Uprawnienia wierzyciela alimentacyjnego w postępowaniu egzekucyjnym. Nieściągalność alimentacyjna.

– Rola mediacji w ustaleniu alimentów

17:00-18:00 – Prelekcje prelegentów

18:00-19:00 – Konsultacje prawne dla zainteresowanych

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama