Zdjęcie: Materiały prasowe

Boeing startuje w Rzeszowie! Jeppesen a Boeing Company, spółka  córka amerykańskiego koncernu lotniczego, zaprasza przyszłych informatyków, nawigatorów i pilotów do współpracy z nowo otwartym biurem kooperującym, które się mieści na terenie kampusu Politechniki Rzeszowskiej.

Jeppesen a Boeing Company zajmuje się produkcją i utrzymaniem systemów informatycznych wspierających  operacje lotnicze, m.in. nawigację i cyfrowe mapy lotnicze.

– Rzeszowskie biuro naszego partnera,  firmy ArForce  jest dedykowanym ośrodkiem pracującym na potrzeby naszej firmy – mówi Rafał Stepnowski, prezes Jeppesen Poland.

– Jego celem jest nie tylko uczestnictwo w naszej podstawowej działalności, ale też sięgnięcie po talenty tam, gdzie łączy się lotnictwo z informatyką. Politechnika Rzeszowska jest idealnym miejscem, gdyż kształci w obu tych dziedzinach – dodaje Stepnowski.

W rzeszowskim biurze na rzecz Jeppesen Poland pracują studenci i absolwenci Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej, którzy odbyli już wszystkie niezbędne szkolenia. Przyszli piloci i nawigatorzy utrzymują i wprowadzają aktualne dane aeronautyczne, dzięki czemu mają wpływ na kluczowe rozwiązania stosowane w dzisiejszym lotnictwie.

– Nasi studenci i absolwenci są bardzo ambitni i kreatywni. Stanowią jeden z głównych atutów przyciągających do naszego miasta światowe firmy. Cieszę się, że w ten sposób wspieramy rozwój regionu i kraju – podkreśla prof. dr hab. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej.

Liczącą obecnie ponad 350 osób kadrę Jeppesen Poland zasila łącznie 29 współpracowników z Rzeszowa, spośród których 14 było wcześniej stażystami w tej firmie. Część z nich pracuje w Gdańsku, a część w rzeszowskim biurze. Dwoje dawnych stażystów objęło rolę kierowników technicznych i są odpowiedzialni m.in. za planowanie pracy lokalnie oraz we współpracy pomiędzy biurami Jeppesena.

Obok studentów Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa PRz Jeppesen jest zainteresowany także współpracą z informatykami – programistami, deweloperami, analitykami – doświadczonymi oraz tymi zdobywającymi pierwsze szlify w zawodzie.

– Stawiamy na osoby, które chętnie dzielą się wiedzą, lubią i potrafią grać drużynowo oraz szukają satysfakcji z rzeczywistego wpływu na światowe lotnictwo, jego rozwój i bezpieczeństwo  – mówi Rafał Stepnowski. –  To praca odpowiedzialna i pełna wyzwań, z uwagi na międzynarodowy charakter naszych zespołów.

Jesppesen działa w Polsce od 25 lat. Dotąd spółka rozwijała się w Gdańsku, gdzie zaczynała od otwarcia biura (jeszcze jako C-Map Poland) na tamtejszej politechnice.  10 lat temu spółka weszła w skład koncernu Boeing, w którym odpowiada za rozwój nawigacji cyfrowej, a  także oprogramowanie lotnicze i dostarczanie map lotniczych.

Politechnika Rzeszowska oferuje kształcenie na 24 kierunkach studiów, od 1976 roku kształci pilotów lotnictwa cywilnego.  Na uczelni studiuje ponad 16,5 tys. osób.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama