Fot. Tomasz Modras / Rzeszów News. Na pierwszym planie Anna Skiba

Z ruchem współpracuje od kilku miesięcy, teraz stała się formalnie członkiem Ruchu 2050 Szymona Hołowni. Kto? Anna Skiba, była szefowa podkarpackiej Nowoczesnej.

Ruch Hołowni systematycznie chwali się, kto go personalnie zasila. W poniedziałek pochwalił się, że do ruchu dołączyła Anna Skiba. To w zasadzie formalność. O tym, że Skiba współpracuje z ludźmi Szymona Hołowni pisaliśmy pod koniec lutego. Skiba odpowiada za budowanie struktur w okręgu nr 23 (rzeszowsko-tarnobrzeskim). 

W poniedziałek Maciej Żywno, pełnomocnik Polski 20250 ds. samorządu, poinformował, że do ruchu dołączyła Anna Skiba, była szefowa podkarpackiej Nowoczesnej. W 2018 roku Skiba w wyborach samorządowych nie znalazła się na listach Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta Rzeszowa, tylko Rozwoju Rzeszowa. Do rady nie weszła.

Kilka tygodni później, w listopadzie 2018 r., Anna Skiba zrezygnowała z kierowania Nowoczesną. Razem z nią z partii Ryszarda Petru odeszło wówczas ok. 200 osób. Skiba oskarżyła działaczy PO, że w rozmowach Koalicji Obywatelskiej ignorowali Nowoczesną.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Potem Skiba przeszła do nowej partii Petru – Teraz! Ale gdy Petru wycofał się całkowicie z polityki, zniknęła z niej także Skiba. W 2019 roku zaangażowała się w partię Roberta Biedronia – Wiosnę. Była podkarpacką “jedynką” w eurowyborach. Też przegrała.

W ostatnich tygodniach Anna Skiba reprezentowała Ruch Hołowni w rozmowach na temat wyłonienia wspólnego kandydata opozycji w wyborach na prezydenta Rzeszowa, które mają się odbyć 9 maja. Ruch Hołowni poparł Konrada Fijołka.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl  

Reklama