Fot. Kamil Pudełko / Rzeszów News. Na zdjęciu Anna Skiba
Reklama

Anna Skiba, była szefowa podkarpackiej Nowoczesnej, zaangażowała się w budowę struktur ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni w regionie rzeszowskim.

Skiba jest w politycznej “trójce” ruchu Hołowni, która jest odpowiedzialna za zbudowanie struktur partyjnych w okręgu nr 23 (okręg rzeszowsko-tarnobrzeski). Oprócz niej, w “trójce” są jeszcze Krzysztof Stańko i Sylwester Korycki. Ich nazwiska nie są szerzej znane.

– Zostałam poproszona o udział w budowie struktur. Ruch Szymona Hołowni spodobał mi się, bo działa prospołecznie, mnie zawsze do tego ciągnęło – mówi nam Anna Skiba. 

Do współpracy zaprosił ją Marcin Jurzysta, który odpowiada w naszym regionie za kontakty medialne w ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. – Ania jest zaprawiona w bojach. Chcielibyśmy na niej oprzeć struktury – twierdzi Jurzysta. 

Na razie ruch Polska 2050 działa jako stowarzyszenie. Nie został jeszcze przekształcony w partię, ale w regionach są już “trójki”, które mają po cichu badać, kto jest skłonny zasilić szeregi partii Szymona Hołowni. – Zainteresowanie jest duże – mówi Anna Skiba. 

Od Nowoczesnej do Hołowni 

Skiba jest byłą szefową podkarpackiej Nowoczesnej. Partią w regionie kierowała od lutego 2017 roku. W 2018 roku w wyborach samorządowych nie znalazła się na listach Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta Rzeszowa, tylko Rozwoju Rzeszowa. Do rady nie weszła.

Kilka tygodni później, w listopadzie 2018 r., Anna Skiba zrezygnowała z kierowania Nowoczesną. Razem z nią z partii Ryszarda Petru odeszło wówczas ok. 200 osób. Skiba oskarżyła działaczy PO, że w rozmowach Koalicji Obywatelskiej ignorowali Nowoczesną.

Potem Skiba przeszła do nowej partii Petru – Teraz! Ale gdy Petru wycofał się całkowicie z polityki, zniknęła z niej także Skiba. Nie na długo. W 2019 roku zaangażowała się w partię Roberta Biedronia – Wiosnę. Była podkarpacką “jedynką” w eurowyborach. Przegrała. 

Skiba na prezydenta? 

Teraz Anna Skiba ponownie wraca do polityki, tym razem do ruchu Szymona Hołowni. Marcin Jurzysta namawiał ją, by startowała w przedterminowych wyborach na prezydenta Rzeszowa. – Byłaby wspaniałym kandydatem – uważa Jurzysta. 

– Nie!!! – mówi kategorycznie Anna Skiba. Prosi, by “nie” było z trzema wykrzyknikami. – Nie startuję w zbliżających się wyborach, bo nie widzę się w tej roli – tłumaczy. 

Ludzie Hołowni biorą udział w rozmowach na temat kandydata w wyborach na prezydentach Rzeszowa, które odbędą się po rezygnacji z tego stanowiska Tadeusza Ferenca. – Powinien być jeden wspólny kandydat opozycji – mówi Marcin Jurzysta. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: