Anna Skiba wyrzucona z ruchu Hołowni
Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

– Rezygnujemy ze współpracy z Anną Skibą – zdecydował zarząd Polski 2050 – Ruchu Szymona Hołowni. To efekt dołączenia Skiby do klubu Rozwój Rzeszowa.

We wtorek poinformowaliśmy, że radna Anna Skiba dołączyła do klubu Rozwój Rzeszowa. Wówczas Skiba była liderką rzeszowskich struktur Polski 2050.

Zarząd ruchu Szymona Hołowni szybko jednak zareagował. – W związku z przystąpieniem radnej Anny Skiby do klubu Rozwój Rzeszowa, oświadczamy, że z dniem dzisiejszym rezygnujemy ze współpracy z panią Anną Skibą – czytamy w oświadczeniu wydanym we wtorek po godz. 17:00.

Anna Skiba podziękowała ruchowi za pośrednictwem mediów społecznościowych. – Działaczom życzę rychłego zawiązania się partii, a co za tym idzie zbudowania mocnego zespołu. Ja pozostaje oddana pracy dla ludzi i z ludźmi, działaniom miejskim oraz regionalnym, na rzecz których pracuję od wielu lat – napisała na swoim facebookowym profilu.

– Jeżeli wsparcie przeze mnie miejskiego klubu Konrada Fijołka stanowi problem dla Polski 2050, to naturalnym stanowiskiem jest rezygnacja z dalszej współpracy – stwierdziła również Skiba.
Wiele przynależności
Przypomnijmy, że Anna Skiba została zaprzysiężona na miejską radną w lipcu. W radzie miasta zastąpiła Konrada Fijołka, który wygrał czerwcowe wybory na prezydenta Rzeszowa. 
 

Anna Skiba to była szefowa Nowoczesnej na Podkarpaciu. W 2018 roku kandydowała do rady miasta z list Rozwoju Rzeszowa, ale nie uzyskała wystarczającej liczby głosów. 

Nieco później, w listopadzie 2018 roku, Anna Skiba zrezygnowała z kierowania Nowoczesną, a w 2019 roku dołączyła do partii Roberta Biedronia – Wiosny. Była wówczas podkarpacką „jedynką” w eurowyborach. Także bez efektu.

Później Skiba dołączyła do ruchu Hołowni. Reprezentowała go w rozmowach, które miały wyłonić wspólnego kandydata opozycji w wiosennych wyborach na prezydenta Rzeszowa. 

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama