Reklama

Michał Urbaniak będzie gościem specjalnym koncertu Art Celebration podczas tegorocznego Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie. Na scenie wystąpią także Ten Typ Mes, Katarzyna Rościńska, Te-Tris, Numer Raz i Dj Eprom.

Koncert Art Celebration 2016 odbędzie się pod hasłem History of the rhythm!

w ostatni dzień ESK 2016 (26 czerwca) na rzeszowskim Rynku. Czwarta edycja Art Celebration to ukazanie historii ewolucji muzyki rytmicznej i pokazanie zmian jakie następowały w niej na przestrzeni lat, jak również pokazania, że we współczesnej muzyce gatunki takie jak: jazz, soul, rythm`n blues czy hip hop wzajemnie się przenikają i wpływają na siebie.

W tym celu  organizatorzy zaprosili do współpracy artystów, którzy znani są ze swojej otwartości na różne gatunki i nie boją się podejmować nowych wyzwań. Podczas tegorocznej edycji wystąpią: Katarzyna Rościńska, Ten Typ Mes, Te-Tris i Dj Eprom, a koncert poprowadzi NumerRaz.

Artyści zaprezentują zarówno swoje autorskie utwory w unikatowych aranżacjach, jak również wezmą udział w specjalnie przygotowanych na okoliczność koncertu fragmentach ukazujących ewolucję muzyki na przestrzeni ostatniego stulecia.

Zespół koncertowy AC Band pod wodzą autora aranżacji Zbigniewa Jakubka będą tworzyć czołowi polscy muzycy: Michał Barański, Wojciech Fedkowicz, Damian Kurasz, Marek Podkowa, Łukasz Rakalski, Tomasz Nowak.

Gościem specjalnym koncertu będzie Michał Urbaniak – legendarny muzyk, który jako jedyny zdobył realną popularność na amerykańskiej scenie jazzowej i współpracował z wielkim Milesem Davisem nagrywając partie skrzypiec na płytę „Tutu”. Michał Urbaniak jest również pionierem łączenia jazzu z hip hopem i wielkim orędownikiem takich fuzji.

History of the Rhythm, to ukazanie etapów w rozwoju muzyki rozrywkowej poprzez dj-skie medleje złożone z charakterystycznych utworów dla każdego gatunku miksowane na żywo przez Dj-a Eproma, krótkie wprowadzenie Numer Raza oraz utwory wykonywane przez wokalistkę Katarzynę Rościńską i innych uczestników

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Art Celebration to koncertowa idea Zbigniewa Jakubka i Bartłomieja „Eskaubei” Skubisza, która od czterech lat zamyka rzeszowską odsłonę festiwalu „Wschód Kultury”. Przewodnią ideą Art Celebration jest prowokowanie do współpracy przedstawicieli różnych gatunków muzycznych i różnych form artystycznych.

Do tej pory podczas koncertów Art Celebration wystąpili m.in. Natalia i Paulina Przybysz, Dean Brown, Bernard Maseli, Smolik i Kev Fox, Daniel Drumz, Mr Krime, Kixnare, Tołhaje, Zumbaland…

Koncert Art Celebration rozpocznie się o godz. 19:30.

Podczas tegorocznej edycji Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie (23-26 czerwca) odbędzie się 40 różnorodnych wydarzeń, a w tym koncerty, wystawy, spektakle, pokazy filmowe, warsztaty, spotkania autorskie. Rzeszów przez cztery dni odwiedzi 150 artystów z 10 krajów. Szczegóły TUTAJ.

Najważniejszą częścią ESK będzie Koncert Główny na Stadionie Miejskim 24 czerwca. Gwiazdą będzie holenderska formacja Within Temptation.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Przeczytaj koniecznie! 3 zawody, które zmienią świat. Warto wybrać te studia!

001

Reklama